روش های ارسال و هزینه ارسال کالا

تیم برقیجات تمامی تلاش خود را به کار گرفته تا محصولات خریداری شده توسط مشتریان را در سریع ترین زمان ممکن و با حداقل مبلغ به آن‌ها برساند. به همین خاطر، تدابیر مختلفی برای ارسال کالا در نظر گرفته شده که در ادامه به طور کامل، آن ها را شرح می‌دهیم.

ارسال کالا در برقیجات به چهار صورت است: 1. پست پیشتاز ( به سراسر کشور) 2. پیک ( برای شهر تهران ) 3. تیپاکس ( برای شهر های تحت پوشش ) 4. باربری ( برای شهرهای تحت پوشش و مناسب بارهای سنگین )

ارسال توسط پیک ( ارسال سریع )
ارسال توسط پیک فقط در شهر تهران انجام می‌شود و از روش های ارسال کالا به صورت سریع است. اگر سفارش های شما در روز های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۶ بعد از ظهر و پنج شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۳ ظهر باشد، ارسال در همان روز صورت می‌گیرد و محصول بین ۲ تا ۳ ساعت دیگر به دست شما مشتریان می‌رسد. اما اگر ثبت سفارش شما غیر از این ساعت های مشخص شده باشد، ارسال محصول مورد نظر در اولین روز کاری بعد، صورت می‌گیرد. اگر در روز های جمعه و تعطیلات رسمی، ثبت سفارش صورت بگیرد؛ ارسال به اولین روز کاری بعد تعطیلات موکول می‌شود.
ارسال توسط پست پیشتاز ( ارسال اقتصادی )
توصیه می کنیم، اگر عجله ای برای دریافت سریع محصول خود ندارید و یا کالا مورد نظر شما، وزن سبک و ارزش ریالی کمی دارد، شیوه ارسال را به صورت پست پیشتاز انتخاب کنید که روشی اقتصادی و ارزان قیمت به حساب می‌آید. اگر سفارش های ثبت شده به صورت پست در روزهای شنبه تا چهارشنبه و از ساعت ۹ صبح تا ۱۴ ظهر و در روز های پنجشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر انجام شود سفارش مدنظر همان روز به اداره پست تحویل داده می‌شود. در غیر این صورت، کالای مورد نظر، یک روز کاری بعد به اداره پست تحویل داده می‌شود.
ارسال با باربری ( سراسر ایران )
ارسال کالاهایی که وزن بسیار زیاد و ابعاد بزرگی دارند به صورت باربری است. اگر ثبت سفارش شما در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۵بعد از ظهر و روزهای پنجشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱2 ظهر انجام شود؛ کالای مدنظر، همان روز به باربری تحویل داده می‌شود. هزینه ارسال با باربری با توجه به مسافت مقصد شما متغیر است و هنگام رسیدن کالا به مقصد از خریدار دریافت می‌شود(پس کرایه).
ارسال توسط تیپاکس ( ارسال سریع به شهرستان ها )
تیپاکس و چاپار یکی از روش های بسیار خوب برای ارسال سریع کالا ها به شهرستان است. تیپاکس در بیش از ۵۵۰ شهر نمایندگی دارد. اگر سفارش های شما در روز های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۶ بعد از ظهر و پنجشنبه ها از ساعت ۹ صبح تا ‍۱۲ ظهر ثبت شود؛ کالاهای مورد نظر همان روز به تیپاکس تحویل داده می‌شود در غیر این صورت فردای روز کاری این کار صورت می‌گیرد. هزینه ارسال به صورت تیپاکس با توجه به مسافت های مختلف متغیر است و مبلغ آن به صورت پس کرایه است و هنگام تحویل کالا آن را پرداخت می کنید.
هنگام انتخاب شیوه ارسال توسط پست حتما به نکات زیر هم توجه کنید:

1. ارسال توسط پست در سراسر کشور صورت می‌گیرد.

2. ارسال توسط پست در شهر تهران هزینه کمتری نسبت به ارسال توسط پیک دارد

3. تحویل کالا در سراسر کشور به صورت پست دو تا سه روز زمان می‌برد.

4. ارسال توسط پست فقط برای کالاهای سبک انجام می‌شود. مانند ریموت، فلاشر، قفل برقی و...

5. هزینه ارسال توسط پست ۴۰ هزار تومان می‌باشد.

هنگام انتخاب شیوه ارسال سفارش به صورت تیپاکس به نکات زیر توجه کنید:

1. ارسال توسط تیپاکس برای کالاهای بسیار سنگین انجام نمی شود.

2. هزینه ارسال توسط تیپاکس نسبت به ارسال توسط باربری بیشتر است.

3. برای مشاهده شهر های تحت پوشش تیپاکس به این لینک مراجعه کنید.

پیگیری سفارش

پیگیری سفارش از طریق تیپاکس

اگر به قسمت حساب کاربری خود مراجعه کنید؛ کد پیگیری سفارش از طریق تیپاکس را مشاهده می‌کنید. همچنین با مراجعه به سامانه رهگیری تیپاکس، می‌توانید از وضعیت بسته مرسوله خود آگاه شوید.

پیگیری سفارش از طریق پست پیشتاز

بعد از ثبت سفارش به روش پست، کد پیگیری مرسوله مورد نظر در قسمت جزئیات سفارش بر روی حساب کاربری شما درج می شود. شما می توانید با مراجعه به سامانه رهگیری مرسولات پستی از وضعیت کالای خود مطلع شوید.