فیلتر
پاک کردن فیلترها
برند

جنس بدنه

رزولوشن

شکل دوربین

تکنولوژی ساخت

نوع دید در شب

نوع لنز دوربین

متراژ دید در شب

خرید و قیمت دوربین مدار بسته (CCTV)

دوربین مداربسته (cctv camera)

دوربین مداربسته یا cctv camera از مهم ترین وسایل های الکترونیک در هر مکانی به حساب می آیند. با پیشرفت تکنولوژی و سیستم های حفاظتی، استفاده از دوربین های مداربسته رو به افزایش است و حس اطمینان خاطر و امنیت را در ما، نسبت به محل زندگی و حتی محل کارمان ایجاد می کنند، در ادامه با انواع دوربین های مدار بسته خانگی و تجاری آشنا می شویم.

انواع دوربین مدار بسته

انتخاب دوربین مداربسته بیش از هر چیز دیگری به نیاز شما بستگی دارد. اولین چیزی که باید در نظر بگیرید نوع دوربین مداربست مورد نیاز شما است. این دوربین ها به دو دسته دوربین های آنالوگ و دوربین های ip که تصاویر دیجیتال را ضبط می کنند، تقسیم می شوند. همچنین هنگام انتخاب دوربین مداربسته باید نقشه محیطی را در نظر بگیرید و سیم کشی را به یک متخصص آموزش دیده بسپارید. محل قرارگیری دوربین نیز در انتخاب دوربین بسیار مهم است. برای محیط های بیرونی که ممکن است دوربین در معرض باد و باران باشد، باید یک دستگاه ضد آب با روکش انتخاب کنید.
مدل دوربین مداربسته لامپی می تواند برای محیط هایی که به دید 360 درجه نیاز دارید و مدل های استوانه ای برای زوایای دید کوچکتر مناسب هستند. دوربین های مداربسته کوچک تری نیز وجود دارند که با قدرت های خاص می توان از آنها برای مصارف خاص استفاده کرد. اندازه لنز نیز در برد دوربین بسیار موثر است و قابلیت دید در شب یکی از ویژگی های مهم دوربین است که بسته به محیط باید به آن توجه کنید. همچنین می توانید دوربین مداربسته با رم یا سیم کارت تهیه کنید تا از امکانات بیشتری بهره مند شوید. اکثر دوربین های مداربسته امروزه قابلیت هشدار نیز دارند. در ادامه با انواع مداربسته ها آشنا می شوید.

دوربین مداربسته ahd

برای راه اندازی دوربین های ahd در ابتدا به یک دوربین ahd و سپس برای ضبط تصاویر به یک دستگاه DVR نیاز است، از فیش BNC برای اتصال دوربین به دستگاه استفاده می شود که برای ذخیره سازی این اطلاعات، وجود یک هارد ضروری است، همچنین برای تامین برق دوربین ها به آداپتور لازم است که در نهایت دستگاه و متعلقاتش در یک رک جایگذاری می شوند، ممکن است به برخی اقلام مانند راکت، لوله فلکسی، جعبه تقسیم و... نیاز پیدا شود.

دوربین ip تحت شبکه

در دوربین هایIP نیز بیشتر راه و شیوه نصب مانند نوع ahd است اما با اندکی تفاوت، ابتدا به یک دوربینIP در ادامه برای ثبت تصاویر یک دستگاه NVR نیاز است که برای ذخیره این تصاویر هارد مورد استفاده قرار می گیرد، به طور کلی توصیه می شود برای دوربین ها از هارد بنفش استفاده شود چون برای ثبت اطلاعات و تصاویر، هارد مدام در حال کار کردن است، به علت اینکه دستگاه های NVR فقط دارای یک ورودی هستند، برای اتصال چندین دوربین به دستگاه از سوییچ شبکه استفاده می شود که برای اتصال دوربین های IP به این سوییچ، سوکت شبکه لازم است، سپس برای انتقال برق و تصویر از دوربین تحت شبکه به دستگاه باید کابل Cat 6 استفاده شود، در این دوربین ها مانند ahd به رک جهت جایگذاری دستگاه و متعلقاتش نیاز است.

دوربین های بیسیم یا وایرلس

یکی از بهترین نمونه برای اتاق کودک یا مراقبت از سالمندان که نسبت به نوع IP و آنالوگ سیم کشی کمتری دارد، دوربین های وایرلس است که به اینترنت وصل می شوند و سپس تصاویر را در تلفن یا لپتاپ نشان می دهند، البته اکثر آن ها نرم افزار مخصوص به خود را دارند که توسط شرکت تولید کنندشان ایجاد می شوند و برای اتصال به لوازم الکترونیکی و نشان دادن تصاویر در لحظه به این نرم افزار نیاز دارند.

خرید و فروش دوربین مداربسته

همانطور که ملاحظه کردید انواع مختلفی از دوربین در بازار موجود است که هر کدام فناوری و کیفیت متفاوتی نسبت به دیگری دارد از جانبی دیگر به علت نوسانات بازار، نمی توان قیمتی مشخص برای آنها بیان کرد.
در ادامه باید این نکته را ذکر کنیم که هر دوربینی را نمی توان در محیط خارجی نصب کرد، بلکه دوربین ها برای نصب در محیط هایی که در معرض رطوبت یا خاک هستند، باید از درجه حفاظت IP بالایی برخوردار باشند، هرچقدر عدد درجه حفاظت بالاتر برود بدین معناست که دوربین در مقابل رطوبت و گرد و غبار مقاوت بیشتری دارد، به همین علت هنگام خرید باید به این نکته دقت کرد.

فروشگاه اینترنتی دوربین مداربسته از برقیجات

شما مشتریان و همکاران محترم می توانید جهت خرید انواع دوربین های مداربسته با برند های مختلف مانند سیماران، هایک ویژن و داهوا را با تخفیف و گارانتی از فروشگاه برقیجات تهیه کنید.