فیلتر
مرتب سازی
پاک کردن فیلترها
برند

نوع سیم و کابل

رنگ

خرید و قیمت سیم مفتول

سیم مفتولی

سیم مفتولی یک سیم تک رشته است که سطح مقطعی از 5.5 تا 42 میلی متر دارد و از فلز کربن، آلومینیوم و مس ساخته شده است که ممکن است هر کدام از یک فلزات در آن استفاده شوند و در نهایت توسط عایق که عمدتا از جنس PVC است، پوشیده می گردند
سیم مفتولی به سیم خشک نیز شناخته می شود، به این علت که پس از خم شدن به حال اولیه خود برنمیگردد، بلکه می توان آن را به راحتی به اشکال شش ضلعی، دایره و مربع در آورد، سیم های مفتولی می توانند از هادی مس یا آلومینیوم ساخته شوند، که به طبع هادی مسی به دلیل رسانایی بهتر، قیمت بیشتر در مقایسه با آلومینیومی دارد، از بین سیم هایی مانند افشان، نایلونی، ارت و... سیم مفتولی خشک تر سایر آن هاست اما اگر بخواهیم سیم مفتولی مسی را با سیم افشان مسی مقایسه کنیم، رسانایی سیم مفتولی بهتر است.

انواع سیم مفتولی

سیم های مفتولی سطح مقطع متفاوتی دارند که همین امر بر میزان قدرت و ولتاژی که می توانند از خود عبور دهند، بسیار اثرگذار می باشد، سیم های مفتولی که سطح مقطع آنها بین 5/0 تا 75/0 تا 1 میل متر است می تواند 300 الی 500 ولتاژ را از خود عبور دهد، سیم های مفتولی تا سطح مقطع بیش از 1 میل هم تولید می شوند که این قابلیت را دارند که جریان 450 تا 750 ولت را رد کنند.
سیم های برق مفتولی به دو صورت ثابت و خشک به بازار عرضه می شود، مدل خشک ها بیشتر در تابلو های تبلیغاتی استفاده می شود، اما مدل ثابت به طور کل قابل انعطاف نیست و بیشتر در لوله ها و زیر گچ استفاده می شود.

فروش و قیمت سیم مفتول

جهت خرید انواع سیم های مفتول مانند: سیم مفتول مسی، سیم مفتول رنگی، سیم مفتولی روکش دار و استیل به فروشگاه برقیجات مراجعه کنید