مهم ترین ویژگی جک درب پارکینگ مناسب برای برج های بلند و پر رفت و آمد

دو عدد جک بازوی و ریلی که برای ساختمان های پر تردد استفاده می شوند.

امروزه از جک درب پارکینگ در بسیاری از اماکن استفاده می‌شود. جک های پارکینگی به دو دسته بازویی و ریلی تقسیم می‌شوند که هریک با توجه به ویژگی های منحصر به فردی که دارند برای محیط های متناسب با شرایط خود مورد استفاده قرار می‌گیرند. از جک پارکینگ می‌توان در اکثر پارکینگ ها استفاده نمود و به راحتی تنها به واسطه یک ریموت درب پارکینگ را باز و بسته کرد. جک های پارکینگی در دسته درب های اتوماتیک قرار می‌گیرند، زیرا عملکرد آن ها با برق و بدون دخالت دست انجام می‌شود.

شرایط جک پارکینگی بازویی مناسب برج های بلند و پر تردد

در یک خلاصه باید گفت که هنگام تهیه جک های بازویی باید همواره سه مثلث اساسی وزن درب، عرض درب و میزان تردد را در نظر داشت. محاسبه اشتباه هر یک از این اصول منجر به کاهش عملکرد و یا حتی آسیب جدی به جک می‌شود. جک های بازویی از دو عدد بازو، مدار فرمان و سایر ملزومات تشکیل شده اند. تمامی تنظیمات بر روی مدار فرمان اعمال می‌شوند و در نهایت دستورات از مدار فرمان به بازو ها منتقل می‌گردند.

وزن درب پارکینگ

هر لنگه از جک های بازویی، حداکثر تا یک مقدار خاصی از وزن درب را می‌تواند حمل کند و حرکت دهد. تمامی شرکت های تولیدکننده، میزان تحمل وزن جک بازویی خود را برای هر لنگه ذکر می‌کنند تا مشتریان هنگام خرید متوجه شوند که جک بازویی مورد نظر برای درب پارکینگ آن ها مناسب است یا اینکه نامناسب می‌باشد.

عرض درب پارکینگ

برای اینکه بازو های جک بتوانند هر لنگه از درب را بدون فشار آمدن به موتور حمل کنند، لازم است که علاوه بر در نظر گرفتن وزن درب، مقدار عرض آن نیز مورد توجه قرار بگیرد. طول شفت بازو ها در امتداد عرض درب قرار می‌گیرد، اندازه درب باید به حدی باشد که بازو های نصب شده در پشت هر لنگه، بتوانند به راحتی آن را حمل کنند.

میزان تردد پارکینگ

یکی از مهمترین شاخص ها هنگام خرید یک جک بازویی برای برنج های بزرگ و پر رفت و آمد، بررسی میزان تردد روزانه آن ها است. میزان ترددی که روزانه در یک پارکینگ اتفاق می‌افتد، تعیین می‌کند که افراد هنگام خرید جک بازویی دقیقا چه تکنولوژی را برای آن در نظر بگیرند. تکنولوژی به کار رفته در جک های بازویی به دو دسته هیدرولیکی و مکانیکی تقسیم می‌شود. برای ساختمان های بیشتر از ۵۰ واحد جک های بازویی هیدرولیکی (تردد بیشتر از ۳۰ بار در ساعت) و ساختمان های کمتر از ۵۰ واحد (تردد کمتر از ۲۰ بار در ساعت) جک های بازویی مکانیکی پیشنهاد می‌شوند.

یک عدد درب پارکنگ که بر روی آن جک بازویی نصب شده است و در حال باز شدن می باشد.

شرایط جک پارکینگی ریلی مناسب برج های بلند و پر تردد

نحوه حرکت جک های ریلی به حالت افقی است، برای پارکینگ هایی که در اطراف درب ورودی آن ها فضای کافی برای باز شدن درب به سمت جلو و عقب نیست، جک های ریلی پیشنهاد می‌شوند.
از آنجایی که جک های ریلی برای حمل درب قرار نیست مانند جک های بازویی آن را به سمت عقب یا جلو حرکت دهند، عرض درب هنگام خریدن جک ریلی آنچنان با اهمیت نمی‌باشد. دو مسئله وزن درب و میزان تردد از جمله مهمترین دلایل هستند که هنگام خرید یک جک ریلی برای برج های پر تردد باید به آن ها توجه کرد.

وزن درب پارکینگ جک ریلی

جک های ریلی نیز مانند جک های بازویی حداکثر تا یک وزن مشخصی از درب را می‌توانند حمل کنند. قدرت هر جک ریلی پارکینگی با مدل دیگر متفاوت است که این مسئله در قیمت نهایی آن ها تاثیرگذار می‌باشد.

یک جک ریلی که بر روی یک درب پارکینگی نصب شده است. | برقیجات

میزان تردد

با هر بار فشردن دکمه ریموت و باز یا بسته شدن درب پارکینگ، تمامی اجزای داخلی درگیر می‌شوند تا در نهایت جک پارکینگی بتواند عملکرد خود را به خوبی انجام دهد. برای ساختمان های پر تردد میزان فشاری که به جک وارد می‌شود بیشتر است، چرا که جک پارکینگی مجبور است در هر ساعت و یا حتی هر چند دقیقه یکبار به طور مداوم درب را باز و بسته کند. جک های ریلی نیز مانند جک های بازویی با دو فناوری مکانیکی و هیدرولیکی تولید می‌شوند. برای پارکینگ های پر رفت و آمد که مقدار تردد ساعتی آن ها کمتری از ۳۰ بار می‌باشد جک های ریلی مکانیکی و برای تردد ها بیشتر از ۳۰ بار جک ها ریلی هیدرولیکی توصیه می‌شود.

بهترین جک درب پارکینگ بازویی برای برج های بلند و پر تردد

جک های بازویی زمانی می‌توانند مناسب یک پارکینگ پر و رفت آمد و برج باشند که وزن، عرض هر لنگه از درب، بازوهای جک و میزان تردد روزانه پارکینگ با فناوری جک تناسب داشته باشند. در ادامه دو مورد از بهترین جک های بازویی هیدرولیکی و مکانیکی بازار برای ساختمان های پرتردد مورد بررسی قرار می‌گیرند.

جک درب پارکینگ هیدرولیک بازویی فادینی NUPI 66

برند فادینی متعلق به کشور ایتالیا است. هریک از بازوی های این جک می‌توانند تا ۳۵۰ کیلوگرم وزن و عرض کمتر از ۳ را به راحتی حمل کنند. تکنولوژی ساخت این جک هیدرولیکی می‌باشد، از آنجایی که فناوری هیدرولیک با روغن عمل می‌کند، در صورت باز و بسته کردن مکرر جک، به آن آسیبی وارد نمی‌شود. از این جک بازویی می‌توان برای ساختمان های پر رفت و آمد استفاده کرد که دارای تردد بیشتر از ۳۰ بار در هر ساعت هستند.

جک بازویی مکانیکی پروتکو leader 5

جک پروتکو نیز متعلق به ایتالیا می‌باشد و در ایران توسط برند سیماران به فروش می‌رسد. این جک دارای شفت ۵۰ متری می‌باشد و برای درب های عریض تا ۳.۵ متر (هر لنگه) کاربردی است. لیدر ۵ می‌تواند در هر لنگه تا ۲۵۰ کیلوگرم وزن را تحمل کند. استفاده از پروتکو leader 5 برای ساختمان هایی که درب پارکینگ آن ها عریض و نسبتا سنگین می‌باشد و تردد روزانه آن ها زیاد است، گزینه مناسبی است.

بهترین جک درب پارکینگ ریلی برای برج های بلند و پر تردد

همانطور که در بالاتر اشاره شد، برای خرید جک های ریلی عرض درب اهمیت بالایی ندارد و بیشتر تمرکز بر روی وزن و میزان تردد می‌باشد. در ادامه دو مدل جک ریلی مکانیکی و هیدرولیکی که برای ساختمان های پرتردد مناسب هستند معرفی می‌شوند.

موتور جک ریلی فادینی 633 JUNIOR هیدرولیکی

برند فادینی هم نیز در کشور ایتالیا به تولید می‌رسد. در حال حاضر فادینی junior 633 یکی از گران ترین جک های ریلی هیدرولیکی بازار محسوب می‌شود. موتور junior 633 می‌تواند تا حداکثر ۶۰۰ کیلوگرم درب را حمل کند و برای ساختمان های بیشتر از ۵۰ واحد و پر تردد ( بیشتر از ۳۰ بار تردد در ساعت) مناسب می‌باشد.

جک ریلی سیماران مدل FARAZ 1200 مکانیکی

این مدل از جک های ریلی سیماران می‌تواند حداکثر تا ۱۲۰۰ کیلوگرم درب را جا به جا کند. از آنجایی که فناوری ساخت این جک مکانیکی می‌باشد، نصب آن در ساختمان های پر رفت و آمد که میزان تردد آن ها بیشتر از ۲۰ مورد در ساعت نیست و تعداد واحد های آن ها کمتر از ۵۰ عدد است، مناسب می‌باشد.

یک جک پارکینگی که در حال باز کردن درب می‌باشد.

نتیجه گیری

با یک دیدگاه منطقی می‌توان به این نتیجه رسید که در بازار نمی‌شود جک پارکینگی را پیدا کرد که بهترین جک درب پارکینگ نامیده شود و دیگر بهتر از آن وجود نداشته باشد. این انتخاب خود افراد است که کمک می‌کند تا در نهایت، برای یک پارکینگ پر رفت و آمد و یا یک برج بلند، منطقی ترین انتخاب را داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خوش آمدید!

به حساب خود وارد شوید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفاً ایمیل یا نام کاربری خود را جهت بازیابی رمز عبور وارد نمایید

Add New Playlist