راهبند چیست و چه مزایایی دارد؟

دو راهبند نصب شده در ورودی یک پارکینگ. این عکس می‌تواند به تصور اینکه راهبند چیست پاسخ دهد.

در دنیای امروز با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تغییرات بسیار در سبک زندگی، افراد همواره به دنبال راه هایی برای افزایش امنیت و سطح رفاه، راحتی و کارایی در مکان های مختلف هستند. راهبند های اتوماتیک پارکینگ یکی از نمونه های بارز و پرکاربرد در کنترل دسترسی به محیط و آسان تر کردن تردد عبور و مرور در فضاهای مختلف هستند و توجه بسیاری از مهندسان و کاربران را به خودشان جلب کردند.

راهبند چیست؟

راهبند های پارکینگ از سیستم های کنترل دسترسی و تسهیل تردد هستند. این راهبند ها از فناوری اتوماتیک و الکترونیکی استفاده می‌کنند و فرآیند باز و بسته کردن انواع درب ها را به صورت خودکار و با هوشمندی انجام می‌دهند.

راهبند ها از سنسور ها، کنترل کننده ها، موتور ها و تجهیزات امنیتی مختلفی استفاده می‌کنند که سنسور ها وظیفه تشخیص ورود و خروج افراد یا خودرو ها را دارند. کنترل کننده ها کارایی راه بند را کنترل می‌کنند، موتور ها باعث می‌شوند که سیستم راهبند ها عملیات باز و بسته کردن درب را به درستی انجام دهند و تجهیزات امنیتی به کار رفته در راهبند، دسترسی غیر مجاز به دیگر افراد تعریف نشده در سیستم را مسدود می‌کنند.

به طور کلی راهبند های اتوماتیک یکی از انواع درب اتوماتیک پارکینگ به حساب می‌آیند و در کنترل عبور و مرور، نظارت بهتر در محیط و افزایش امنیت بسیار موثر و کارساز هستند.

مزایای راهبند اتوماتیک

راهبند ها به دلیل مزایای بسیار زیادی که دارند در اکثر مکان های مختلف، مانند ورودی پارکینگ اداره ها و شرکت ها، مجتمع های مسکونی و تجاری استفاده می‌شوند و جایگزین بسیار مناسبی برای نیرو های انسانی هستند. از مهم ترین مزایای راهبند های اتوماتیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

افزایش امنیت

راهبند های اتوماتیک دارای سیستم های امنیتی هوشمند هستند که دسترسی به محیط را از افراد غیر مجاز می‌گیرند. این قابلیت می‌تواند از نفوذ های غیرقانونی، دزدی و سرقت ها جلوگیری کند.

سیستم های هوشمند یک راهبند در حال بررسی مشخصات ماشینی مشکی آئودی(Audi) که در حال وارد شدن است. از مزای راهبند تامین امنیت می‌باشد.
سیستم های هوشمند در حال بررسی مشخصات ماشین

کاهش هزینه

استفاده از راهبند ها باعث می‌شود که دیگر نیازی به نیروی انسانی برای باز و بسته کردن درب ها نداشته باشیم و همین ویژگی باعث صرفه جویی در هزینه ها می‌شود.

راهبند اتوماتیک بدون حضور فردی که آن را باز و بسته کند. از مزایا راهبند اتوماتیک به کاهش هزینه می‌توان اشاره نمود.
راهبند اتوماتیک بدون نیاز به نیرو انسانی

راحتی استفاده از راهبند اتوماتیک

راهبند های اتوماتیک نسبت به راهبند های دستی کارایی و عملکرد بسیار راحت تر و سریع تری دارند. افراد می‌توانند با استفاده از تگ یا کارتی که به همراه دارند، راهبند ها را به صورت خوکار باز و بسته کنند. همچنین در برخی از راهبند ها، فناوری تشخیص چهره و تشخیص پلاک به کار گرفته شده که با حضور این افراد یا خودرو ها، راهبند به صورت اتوماتیک باز و بسته می‌شوند.

فردی در حال وارد کردن کد در دستگاه کنترل تردد متصل به راهبند اتوماتیک.
شناسایی تگ کارتی توسط سیستم Access control متصل به راهبند

افزایش سرعت تردد

راهبندها سرعت رفت و آمد را در مکان های مختلف به شدت افزایش می‌دهند و باعث کاهش چشمگیر ترافیک، مخصوصا در فضاهای پرتردد و شلوغ می‌شوند.

قابلیت انعطاف پذیری و یکپارچه سازی

راهبند های اتوماتیک قابلیت اتصال به سیستم های امنیتی و کنترل ترافیک را دارند که باعث افزایش امنیت بیشتر محیط می‌شوند و همچنین این امکان را به افراد می‌دهند تا سیستم های نظارتی و امنیتی خود را گسترش دهند.

دوربین های مداربسته و نظارتی متصل به راهبند که در لحظه تمامی تردد ها را رصد و کنترل می‌کنند.
دوربین نصب شده به راهبند اتوماتیک

کاهش میزان تصادف

از آنجایی که برای باز و بسته شدن و یا حرکت ماشین ها از راهبند اندکی زمان لازم است، این شرایط ایجاد می‌شود تا حرکت ماشین ها با اندکی مکث صورت گیرد. از این جهت استفاده از راهبند های اتوماتیک باعث می‌شود که میزان تصادفات خودرو ها به طور چشمگیری کاهش پیدا کند و در روند بهتر رفت و آمد ماشین ها بسیار موثر هستند.

مدیریت تردد

راهبند‌های اتوماتیک می‌توانند به کنترل تردد در محیط‌های پرتردد کمک کنند. با مدیریت دقیق و هوشمندانه تردد، ترافیک و شلوغی‌ها کاهش می‌یابد.

راهبند اتوماتیک متصل به دستگاه کنترل تردد که در سمت راست آن قرار گرفت است. این دستگاه به بررسی ورود و خروج ها و اجازه تردد به افراد می‌پردازد.
کنترل تردد بر روی راهبند برقی

راهبند اتوماتیک به عنوان یک فناوری موثر و کارآمد، امکان کنترل دسترسی به مکان‌ها، ارتقاء امنیت و سهولت در تردد را فراهم می‌آورد. این سیستم‌ به دلیل مزایایی که دارد در انواع محیط‌ها از جمله مسکونی، تجاری، صنعتی و اداری استفاده ‌می‌شود و باعث بهبود کیفیت زندگی و ایجاد تجربه کاربری مثبت برای افراد می‌شود.

در آخر پیشنهاد می‌کنیم که در هنگام خرید راهبند دقت بسیار زیادی به خرج دهید. شما می‌توانید جهت مشاوره و خرید این راهبند ها با کارشناسان فروش برقیجات تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خوش آمدید!

به حساب خود وارد شوید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفاً ایمیل یا نام کاربری خود را جهت بازیابی رمز عبور وارد نمایید

Add New Playlist