معرفی کامل انواع آیفون الکتروپیک به همراه مشخصات و ویژگی‌های آن

یکی از مدل های مانیتور الکتروپیک که در کنار برند لوگو برند قرار دارد.

در ابتدای دهه شصت آیفون الکتروپیک وارد بازار شد. این برند در ابتدای کار تنها آیفون های صوتی تولید می‌کرد، اما با گذشت زمان، تولید آیفون تصویری الکتروپیک هم شروع شد و در بازار مورد استقبال قرار گرفت. در حال حاضر این برند چندین دهه است که در زمینه تولیدات آیفون های تصویری شناخته شده است و محصولات با کیفیتی را تولید می‌کند. آیفون های تصویری الکتروپیک دارای دو بخش اصلی مانیتور (گوشی تصویری) و پنل ( صفحه تصویری) هستند. در ادامه پنل و مانیتور این برند مورد بررسی قرار می‌گیرند و معرفی می‌شوند.

فهرست عناوین

انواع مانیتور (گوشی تصویری) الکتروپیک

گوشی های تصویری در داخل منزل نصب می‌شوند و تصویر فردی که در مقابل درب قرار گرفته است را نشان می‌دهند، به واسطه مانیتور می‌توان اقدام به باز کردن درب ساختمان کرد. الکتروپیک برای اینکه بتواند به اکثر انتظاراتی که یک از درب باز کن تصویری می‌رود پاسخ دهد، مانیتور های خود را در انواع مختلف با ابعاد نمایشگر متفاوت و قابلیت های متنوع به بازار عرضه کرده است.

مانیتور مدل ۱۲۸۶ و ۱۲۸۶ V۲ نمایشگر ۳.۵ اینچ الکتروپیک

دو مورد از مدل های اقتصادی و مقرون به صرفه الکتروپیک ۱۲۸۶ و V۲ ۱۲۸۶ می‌باشند. این دو مدل از لحاظ کاری و عملکرد هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و صرفا اندکی از لحاظ ظاهری نسبت به یکدیگر متمایز هستند. نمایشگر هردو ۳.۵ اینچ با فناوری LCD-TFT می‌باشد که کیفیت واضح و شفافی دارد. بدنه طراحی شده از جنس ABS می‌باشد و ضخامت آن بالا است، به صورت کلی این دو مانیتور از جنبه ظاهری طرح ابتدایی و ساده دارند. ۱۲۸۶ و ۱۲۸۶ V۲ دارای سه عدد دکمه شاسی هستند که بر روی بدنه آن ها قرار گرفته اند.

مانیتور مدل ۱۲۸۶ و ۱۲۸۶ V۲ الکتروپیک در کنار یکدیگر قرار گرفته اند.

مانیتور مدل۱۱۹۶ نمایشگر ۳.۵ اینچ الکتروپیک

این مانیتور دارای یک نمایشگر کوچک و امکانات بسیار است. بدنه این مانیتور ظریف بوده و دکمه های به کار رفته بر روی آن لمسی هستند. ۱۱۹۶ دارای حافظه داخلی می‌باشد و می‌تواند تا ۸ عدد عکس را در خود ذخیره کند، با قرار دادن حافظه در داخل دستگاه تعداد عکس های ذخیره شده افزایش می‌یابد. دو ورودی بودن این گوشی تصویری موجب می‌شود تا بتوان یکی از ورودی ها را به پنل و ورودی دیگر را به دوربین مداربسته متصل کرد، یا اینکه هر دو ورودی را به دو پنل مجزا اختصاص داد. فراخوانی آسانسور و باز کردن درب پارکینگ نیز از دیگر ویژگی های مانیتور ۱۱۹۶ با نمایشگر ۳.۵ اینچ الکتروپیک هستند.

مانیتور مدل۱۱۹۶ الکتروپیک در تصویر قرار دارد.

مانیتور مدل ۵۹۲ نمایشگر ۴ اینچ الکتروپیک

تنها مانیتور ۴ اینچ الکتروپیک مدل ۵۹۲ می‌باشد. این محصول دارای قابلیت ذخیره عکس و فیلم تا ۱۶ گیگابایت و پنج دکمه لمسی برای عملکردهای مختلف است. بدنه از مواد ABS ساخته شده که مقاومت بالایی دارد. از ویژگی‌های فنی آن می‌توان به ضبط خودکار، پیغام‌گیر خودکار، اتصال به دو پنل و دو دوربین، قفل کودک، حالت سکوت، ۱۷ ملودی زنگ، و تقویم شمسی و میلادی اشاره کرد. قفل کودک از باز شدن درب توسط کودکان جلوگیری می‌کند و تنظیمات ضبط خودکار و پیغام‌گیر خودکار به راحتی از طریق منوی دستگاه قابل دسترسی هستند.

مانیتور مدل ۵۹۲ نمایشگر ۴ اینچ الکتروپیک در تصویر قرار دارد.

مانیتور مدل۸۹۷ نمایشگر ۴.۳ اینچ الکتروپیک

جالب ترین نکته درباره این مانیتور اتصال دسته گوشی به بدنه با کمک نیرو مغناطیسی است که از هیچ سیمی استفاده نمی‌کند. ارتباط داخلی با سایر واحد ها، ذخیره عکس و فیلم، دو ورودی بودن و فراخوان آسانسور قابلیت های این مانیتور محسوب می‌شوند. بدنه طراحی شده برای مانیتور ۸۹۷ ساده بوده و از دکمه های لمسی بهره می‌برد. اقتصادی ترین مانیتور ۴.۳ اینچ الکتروپیک مدل ۸۹۷ است.

مانیتور مدل۸۹۷ نمایشگر ۴.۳ اینچ الکتروپیک که در یک بک گراند سفید قرار دارد.

مانیتور مدل ۷۹۷ نمایشگر ۴.۳ اینچ الکتروپیک

گوشی تصویری الکتروپیک مدل ۷۹۷ با طراحی منحصربه‌فرد و زیبا، دارای نمایشگر LCD-TFT و سه کلید مکانیکی در سمت راست برای عملیات‌هایی مانند باز کردن درب و فراخوانی آسانسور است. بدنه این محصول از مواد ABS ساخته شده و در برابر کهنگی و تغییر رنگ مقاوم است. از ویژگی‌های فنی آن می‌توان به فرمان به آسانسور، حافظه داخلی و امکان نصب کارت حافظه، ضبط صدای مراجعه‌کنندگان، اتصال به دوربین مداربسته، تنظیمات ملودی، رنگ، روشنایی، زمان و تاریخ، و اتصال به دو پنل اشاره کرد.

مانیتور مدل ۷۹۷ نمایشگر ۴.۳ اینچ الکتروپیک که در یک بک گراند سفید قرار دارد.

مانیتور مدل۱۰۹۶ نمایشگر ۴.۳ اینچ الکتروپیک

مدل ۱۰۹۶ از لحاظ ظاهری کاملا شبیه به نسخه ۱۱۹۶ می‌باشد، اما با این تفاوت که مانیتور ۱۰۹۶ الکتروپیک ۴.۳ اینچ و نسخه ۱۱۹۶ این برند ۳.۵ اینچ است. فناوری استفاده شده برای نمایشگر این مانیتور LCD-TFT بوده و دارای کیفیت مطلوبی می‌باشد. دکمه های مانیتور لمسی هستند و در سمت راست بدنه قرار دارند، اتصال به آسانسور و دو ورودی بودن، ذخیره عکس و فیلم ویژگی های ۱۰۹۶ هستند.

مانیتور مدل۱۰۹۶ نمایشگر ۴.۳ اینچ الکتروپیک که در یک بک گراند سفید قرار دارد.

مانیتور مدل۱۰۹۰ نمایشگر ۷ اینچ الکتروپیک

این مانیتور ۷ اینچی نمونه ای دیگر محصولات الکتروپیک می‌باشد که نداشتن دسته گوشی و استفاده از هندزفری به منظور پاسخگویی، آن را نسبت به سایر مانیتور های بازار متمایز می‌کند. پشتیبانی کارت حافظه تا حجم ۱۶ گیگابایت و قابلیت ذخیره عکس و فیلم (حافظه داخلی ۸ گیگابایت)، بدنه مقاوم به کهنگی و زیبا، دکمه ها لمسی، اتصال به دو پنل یا دو دوربین مداربسته، ارتباط داخلی و نمایشگر مراجعه بدون پاسخ مشخصات و ویژگی های مانیتور ۱۰۹۰ الکتروپیک محسوب می‌شوند.

مانیتور ۱۰۹۰ الکتروپیک

مانیتور مدل ۱۲۹۴ و ۱۲۹۴ eco (اقتصادی) نمایشگر ۷ اینچ الکتروپیک

آیفون تصویری الکتروپیک مدل ۱۲۹۴ معمولی و اقتصادی،‌ دارای طراحی زیبا در دو رنگ سفید و مشکی، صفحه‌نمایش ۷ اینچی با پوشش ضد خش، کلیدهای لمسی و مکانیکی، و بدنه مقاوم از مواد ABS هستند. ۱۲۹۴ معمولی با حافظه ۱۶ گیگابایتی، قابلیت اتصال به دو دوربین امنیتی، تنظیمات نور، صدا و رنگ، و تکنولوژی‌های پیشرفته SMT و KB۶۱۶۰ ارائه می‌شود. ویژگی‌های خاص آن شامل نشانگر تماس بدون پاسخ و قابلیت ارتباط داخلی صوتی بین دو گوشی تصویری یا با نگهبانی است. تفاوت ۱۲۹۴ معمولی با اقتصادی در این است که ۱۲۹۴ eco اکثر قابلیت های موجود در ۱۲۹۴ معمولی را ندارد و آن ها تنها از جنبه ظاهری و اندازه و کیفیت نمایشگر شبیه به یکدیگر هستند.

مانیتور مدل ۱۲۹۴ و ۱۲۹۴ eco (اقتصادی) نمایشگر ۷ اینچ الکتروپیک

مانیتور مدل۹۹۶ نمایشگر ۷ اینچ الکتروپیک

از میان مانیتور های ۷ اینچ الکتروپیک، این مدل گران ترین می‌باشد. مانیتور مدل۹۹۶ دارای صفحه‌نمایش رنگی ۷ اینچی تمام لمسی است که امکان کنترل و دسترسی آسان به تمامی عملکرد ها را با لمس صفحه فراهم می‌کند. قابلیت ارتباط داخلی با تمامی واحدها به کاربران اجازه می‌دهد به‌راحتی و با کیفیت صدای بالا با دیگر واحدهای متصل به سیستم، ارتباط برقرار کنند. حافظه داخلی این مانیتور می‌تواند تا ۲۰۰ عکس را ذخیره کند که به کاربران امکان می‌دهد تصاویر مراجعه‌کنندگان را ثبت و بازبینی کنند.

این مانیتور همچنین از کارت حافظه میکرو SD پشتیبانی می‌کند که تعداد عکس های ذخیره شده را بیشتر می‌کند و فیلم‌های ۱۵ ثانیه‌ای ضبط کنند. با ۱۴ ملودی زنگ متنوع، کاربران می‌توانند صدای زنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنند. قابلیت اتصال به دو پنل درب ورودی و دو دوربین امنیتی این شرایط را فراهم می‌کند تا افراد بتوانند امنیت بیشتری را برای ساختمان خود ایجاد کنند. همچنین مانیتور دارای قابلیت باز کردن درب پارکینگ است که این ویژگی راحتی بیشتری برای ساکنین به همراه دارد.

مانیتور مدل۹۹۶ نمایشگر ۷ اینچ الکتروپیک

مانیتور مدل ۷۹۳ نمایشگر ۱۰ اینچ الکتروپیک

گوشی تصویری الکتروپیک مدل ۷۹۳ یکی از محصولات پیشرفته شرکت الکتروپیک است که با طراحی زیبا و دلنشین خود توجه بسیاری را جلب می‌کند. این مانیتور دارای صفحه‌نمایش ۱۰ اینچی تمام لمسی با رزولوشن ۱۰۲۴x۶۰۰ است که تجربه کاربری لذت‌بخشی را از طریق منوی گرافیکی (GUI) ارائه می‌دهد. با قابلیت اتصال به دو صفحه تصویری و چهار دوربین امنیتی، این مانیتور به افراد امکان مشاهده، ضبط تصاویر و فیلم‌های با کیفیت را می‌دهد و نیاز به دستگاه DVR را حذف می‌کند. جنس بدنه ABS آنتی استاتیک است و در اثر گذر زمان به آسانی دچار تغییر نمی‌شود.

در بخش ارتباطات، مدل ۷۹۳ دارای قابلیت ارتباط داخلی یک به یک و یک به سه است که به کاربران امکان برقراری تماس صوتی با واحدهای دیگر و نگهبانی را می‌دهد.
از دیگر ویژگی‌های این مانیتور می‌توان به قابلیت اتصال به درب پارکینگ و آسانسور، ذخیره عکس و فیلم با صدا، پشتیبانی از کارت حافظه برای افزایش ظرفیت تا ۱۶ گیگابایت، و داشتن ۱۰ ملودی زنگ متنوع اشاره کرد.

مانیتور مدل ۷۹۳ نمایشگر ۱۰ اینچ الکتروپیک

مانیتور مدل۱۱۹۸ نمایشگر ۱۰ اینچ الکتروپیک

در آخرین مورد، نوبت به معرفی گران ترین مانیتور الکتروپیک می‌رسد که مربوط به مانیتور ۱۱۹۸ با نمایشگر ۱۰ اینچ تمام لمسی این برند است. الکتروپیک سعی کرده است تا در این برند اکثر قابلیت ها و ویژگی ها را بگنجاند. ارتباط داخلی، اتصال به آسانسور، باز کردن درب پارکینگ، ذخیره عکس و فیلم و ۸ ورودی بودن (اتصال ۸ دوربین مداربسته) ویژگی های این محصول محسوب می‌شود.

مانیتور مدل ۱۱۹۸ الکتروپیک قابلیت اتصال به خط تلفن را دارد تا در صورت عدم حضور و پاسخگویی صاحبخانه، مانیتور به صورت خودکار با شماره های ذخیره شده تماس بگیرد و افراد بتوانند از راه دور با فرد مراجعه کننده مکالمه داشته باشند و درب را برای او باز کنند.

مانیتور مدل۱۱۹۸ نمایشگر ۱۰ اینچ الکتروپیک

انواع پنل (صفحه تصویری) الکتروپیک

پنل در کنار درب ساختمان نصب می‌شود و به نوعی یک رابط بین مراجعه کننده و مانیتوری که داخل واحد نصب شده است می‌باشد. با فشردن شماره واحد مورد نظر، می‌توان زنگ مانیتور را به صدا در آورد. الکتروپیک در زمینه صفحه تصویری سعی کرده است همگام با جدیدترین تکنولوژی های روز پیش برود و پنل های خود را با فناوری های به روز تولید کند.

پنل تصویری ۱۰۸۶ الکتروپیک

ساده و اقتصادی ترین پنل تصویری الکتروپیک مدل ۱۰۸۶ است. بدنه این پنل آلومینیومی بوده و برابر رطوبت، خط و خراش، فرمایش، خورشید و گرما مقاومت خوبی دارد. دوربین این پنل می‌تواند در چهار زاویه مختلف تنظیم شود،‌ دید در شب و تنظیم صدا ویژگی های پنل تصویری ۱۰۸۶ الکتروپیک می‌باشند.

پنل تصویری۱۰۸۶ الکتروپیک

پنل تصویری ۱۰۸۶ (RFID) الکتروپیک

تمامی ویژگی های ۱۰۸۶ و ۱۰۸۶ (RFID) با یکدیگر مشترک می‌باشد. تنها تفاوت ۱۰۸۶ (RFID) در این است که از قابلیت کارتخوان پشتیبانی می‌کند. با تعریف کردن تعدادی تگ و کارت به این پنل، می‌توان با هربار قرار دادن آن ها در مقابل دستگاه، درب ساختمان را باز کرد. ساکنین می‌توانند هرچند تا تگ یا کارت که می‌خواهند را در پنل ۱۰۸۶ (RFID) تعریف کنند. واژه RFID مخفف Radio-Frequency IDentification است، یعنی اینکه این دستگاه به وسیله تشخیص رادیو فرکانس، کارت را می‌خواند.

پنل تصویری۱۰۸۶ (RFID) الکتروپیک

پنل تصویری ۱۰۸۶ (wifi) الکتروپیک

دکمه های مکانیکی و بدنه آلومینیومی مقاوم به رطوبت و فرسودگی، دوربین با سنسور 1.3 CMOS، تنظیم زاویه دوربین در چهار جهت و تنظیم صدا و دید در شب مشخصات این محصول هستند. پنل تصویری ۱۰۸۶ (wifi) الکتروپیک می‌تواند از طریق اینترنت به تلفن همراه افراد متصل شود و این امکان را ایجاد کند تا ساکنین از دور پاسخگو باشند.

پنل تصویری ۱۰۸۶ (wifi) الکتروپیک

پنل تصویری سخنگو الکتروپیک

این پنل تا ۸ واحد را می‌تواند پشتیبانی کند و دارای دکمه های مکانیکی می‌باشد. پنل تصویری سخنگو الکتروپیک هنگام به صدا در آمدن زنگ و باز شدن درب، به افراد خوش‌آمد می‌گوید و یادآورد می‌شود تا از بسته شدن درب مطمئن شوند.

پنل تصویری سخنگو الکتروپیک مدل 598

پنل رندا

این مدل از پنل الکتروپیک در چهار مدل لمسی، دکمه شاسی، کدینگ لمسی RFID و کدینگ لمسی ساده تولید می‌شود. مدل های غیر کدینگ برای تعداد واحد های محدود و حداکثر تا ۵۰ واحد مناسب هستند ولی برای تعداد واحد بالاتر پنل کدینگ توصیه می‌شود. بر روی پنل های کدینگ اعداد ۰ تا ۹ قرار گرفته است که با شماره گیری آن ها می‌توان زنگ واحد مورد را نظر به صدا درآورد. کدینگ لمسی RFID قابلیت شناسایی تگ دارد ولی پنل کدینگ لمسی معمولی از این ویژگی برخوردار نیست.

پنل رندا لمسی، شاسی، رندا کدینگ لمسی و رندا کدینگ RFID الکتروپیک

پنل کدینگ۱۹۳ کارتخوان الکتروپیک

این محصول مجهز به LED های خاص برای افزایش روشنایی در شب می‌باشد. صفحه کلید دارای ۴ ردیف کلید سه تایی بوده که با نور پس‌زمینه در شب نیز قابل مشاهده هستند. مشخصات فنی این محصول شامل صفحه تصویری با قابلیت تنظیم دوربین در چهار جهت، قابلیت بازکردن درب با تغییر رمز عبور یا کارت RFID و قابلیت عیب‌یابی هوشمند است.

دارای پورت جهت نصب باتری پشتیبان در صورت قطع برق می‌باشد. برای نصب و راه‌اندازی این محصول، نیاز به دیکودر و توزیع‌کننده طبقات است که هر ۴ واحد نیاز به یک دیکودر دارد. جنس بدنه این محصول از آلومینیوم با روکش آنودایز بوده و مقاومت بالا در برابر خط و خش، فرسایش، و تغییرات آب و هوا دارد.

پنل کدینگ۱۹۳ کارتخوان الکتروپیک

پنل کدینگ ۵۹۹ الکتروپیک

این پنل قادر به پشتیبانی تا ۲۰۴۰ واحد و تعریف ۱۰۰۰ کاربر (کارت RFID) است. صفحه تصویری ۵۹۹ از جنس بدنه آلومینیومی با روکش آنودایز است که در برابر شرایط مختلف مانند رطوبت، خراش و فرسودگی مقاومت خوبی دارد. پنل کدینگ ۵۹۹، برای راه اندازی در هر ۸ واحد احتیاج به یک دیکودر الکتروپیک و یک منبع تغذیه جداگانه دارد. در واقع بر هر دیکودر باید یک منبع تغذیه استفاده شود.

پنل کدینگ۵۹۹ الکتروپیک

ویژگی آیفون تصویری الکتروپیک

از اولین سال تاسیس الکتروپیک تا به الان چند دهه می‌گذرد، این برند با رعایت برخی نکات توانسته است در نوسانات و شرایط مختلف بازار خود را حفظ کند و همواره جز پرفروش ترین ها باشد. برخی از ویژگی هایی که به نقاط قوت آیفون تصویری الکتروپیک تبدیل شده اند باید به قیمت مقرون به صرفه، تنوع بالا، خدمات پس از فروش و گارانتی مطمئن و پیاده سازی جدیدترین فناوری های روز دنیا اشاره کرد.

قیمت مانیتور و انواع پنل تصویری الکتروپیک

شرکت الکتروپیک قیمت گذاری محصولات خود را با توجه به قابلیت های آن ها انجام می‌دهد. ابعاد نمایشگر، حافظه، ارتباط داخلی، باز کردن درب پارکینگ یا فراخوان آسانسور، پنل کدینگ یا غیر کدینگ یا RFID، پنل لمسی یا غیره لمسی و غیره از جمله دلایلی هستند که بر روی قیمت نهایی محصول تاثیر گذار می‌باشند، از این جنبه نمی‌توان برای محصولات این برند، یک قیمت شاخص و واحد بیان کرد. الکتروپیک همواره سعی می‌کند تا با تولید محصولات خود در سه رده اقتصادی، میان رده و گران قیمت برای همه نوع بودجه ای یک کالا برای عرضه کردن داشته باشد.

قیمت مانیتور های تصویری الکتروپیک از ارزان ترین به گران ترین

نتیجه گیری

الکتروپیک به عنوان یکی از پیشگامان در زمینه تولید آیفون‌های تصویری، با محصولات متنوع و کیفیت بالا خود نقش بسزایی در بهبود امنیت ساختمان‌ها و راحتی ساکنین ایفا می‌کند. این برند از مانیتورهای ۳.۵ اینچی اقتصادی تا مانیتورهای لمسی ۱۰  اینچی پیشرفته در بازار حضور دارد و می‌تواند مورد تایید اکثر سلیقه ها باشد. الکتروپیک ماموریت خود را اینگونه توصیف می‌کند: طراحی و تولید گروه محصولات جدید سازگار با محیط زیست در حوزه های امنیت، انرژی و آسایش خانه های مسکونی و یکپارچه سازی هوشمند آنها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خوش آمدید!

به حساب خود وارد شوید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفاً ایمیل یا نام کاربری خود را جهت بازیابی رمز عبور وارد نمایید

Add New Playlist