معرفی جامع انواع دوربین مداربسته داهوا به همراه کاربرد آن ها

چند نمونه از انواع دوربین های داهوا که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند.

دوربین داهوا از جمله سیستم نظارتی محسوب می‌شود که به علت قیمت مناسب و کارایی بالا، می‌تواند در تامین امنیت نقش اساسی داشته باشد، امروزه از دوربین های این برند در بسیاری از اماکن استفاده می‌شود. شرکت داهوا برای اینکه بتواند محصولات خود را به گونه ای تولید کند که پاسخگو هر نوع نیازی باشند، آن ها را در انواع متفاوت و گسترده به بازار عرضه کرده است.
انواع دوربین داهوا در پنج گروه زیر تقسیم بندی می‌شود.

 • دوربین تحت شبکه
 • HDCVI
 • حرارتی
 • PTZ
 • دوربین پلاک خوان

فناوری به کار رفته در هر یک از این دوربین ها متفاوت است که همین مسئله در تمایز کارایی و قابلیت های آن ها موثر می‌باشد. این شرکت همواره سعی دارد تا از آخرین تکنولوژی برای محصولات خود استفاده کند، هوش مصنوعی از جمله مواردی است که در چند سال اخیر در دوربین های داهوا به چشم می‌خورد.

مشخصات دوربین مداربسته IP داهوا

دوربین های آی پی با عنوان تحت شبکه هم شناخته می‌شوند، بر بستر اینترنت کار می‌کنند و برای عملکرد حتما به اینترنت نیاز دارند. دوربین های تحت شبکه داهوا در چند سِری دسته بندی و تولید می‌شوند. هریک از این دسته بندی ها از جنبه قیمت و سطح عملکرد با دیگر فرق می‌کنند.

IP WizSense

این سری از دوربین های داهوا دارای یک چیپ مستقل برای یادگیری عمیق الگوریتم ها هستند. دوربین های مجموعه WizSense می‌توانند افراد و وسایل نقلیه را با دقت بالا شناسایی کنند و به کاربران اجازه دهند تا بر روی سوژه ها تمرکز کنند. از جمله ویژگی های برجسته WizSense می‌توان به SMD 4.0 ( تشخیص رنگ لباس افراد و وسایل نقلیه و جلوگیری تشخیص اشتباه حیوانات در شب)، Quick Pick (تشخیص سریع افراد و ماشین ها)، AI SSA ( تشخیص و تطبیق خودکار با محیط)،  اشاره کرد. دوربین های سری WizSense در چند مدل رنگی، TIOC، 4G و غیره به بازار عرضه می‌شوند.

IP Pro Series

دوربین های سری پرو برای استفاده های نیمه حرفه ای مناسب هستند. دوربین های پرو داهوا در اشکال مختلف دام و بولت با کیفیت ۲ و ۸ مگاپیکسل تولید می‌شوند. این دوربین ها از سری WizSense و WizMind قابلیت های کمتر و قیمت پایین ترین دارند.

IP Lite Series

سری لایت جز دوربین های اقتصادی داهوا محسوب می‌شوند که در عین با کیفیت بودن قیمت مقرون به صرفه ای دارند. این دوربین از لحاظ ظاهری به دو صورت دام و بولت به بازار عرضه می‌شوند. دوربین های لایت داهوا معمولا از هوش مصنوعی پشتیبانی نمی‌کنند.

IP WizMind

به صورت کلی دسته WizMind برای افرادی مناسب است که قصد تهیه یک دوربین مداربسته با بالاترین کیفیت و فناوری دارند. سری ویزماند دارای دو زیرمجموعه WizMind S و WizMind X هم می‌باشد.
به صورت کلی تمامی سِری های WizMind از الگوریتم یادگیری عمیق استفاده می‌کنند و با استفاده هوش مصنوعی می‌توانند دقت بالایی در آنالیز تصاویر و صدا ها داشته باشند. دوربین های WizMind تحت شبکه داهوا با پشتیبانی از متادیتا می‌توانند تشخیص صدای هوشمند، شناسایی چهره و ورود غیر مجاز و شمارش افراد حاضر در محل داشته باشند. تمامی دوربین های مجموعه WizMind ضد آب و نفوذ گرد و غبار و همچنین ضربه هستند، درجه حفاظت اکثر آن IP67 و درجه حفاظت آن ها در برابر ضربه IK10 می‌باشد. دوربین های سِری WizMind S در رزولوشن تصاویر ۲، ۴، ۵ و ۸ مگاپیکسل و WizMind X ها ۴، ۸ و ۱۲ مگاپیکسل تولید می‌شوند.

نمونه ای از چندین عدد دوربین مداربسته تحت شبکه wizmind داهوا که در دو نوع دام و بولت هستند. |مجله برقیجات

IP Panoramic

دوربین های پانورامیک یا به اصطلاحی دیگر چشم ماهی از دیگر دوربین های تحت شبکه داهوا هستند. این دوربین ها قابلیت دید ۳۶۰ درجه افقی و ۱۸۰ درجه عمودی دارند، به واسطه دوربین های چشم ماهی داهوا بدون تغییر زاویه لنز می‌توان به صورت همزمان از اطراف محل نصب دوربین تصاویر را دریافت کرد.

IP Wireless Series

برخی از دوربین های تحت شبکه داهوا در دسته سری دوربین های مداربسته بی سیم قرار می‌گیرند. دوربین های تحت شبکه بی سیم داهوا برای اتصال به دستگاه NVR احتیاج به هیچ سیم و کابلی ندارند و صرفا به واسطه یک WIFI می‌توانند این کار را انجام دهند. دوربین های بی سیم تحت شبکه داهوا دارای قابلیت های هوش مصنوعی و همچنین مکالمه دو نیز می‌باشند. ابعاد این قبیل دوربین های معمولا کوچک یا متوسط رو به کوچک می‌باشد و نصب راحتی دارند.

مشخصات دوربین مداربسته HDCVI داهوا

شرکت داهوا اولین نسل دوربین های مداربسته HDCVI خود را با ورژن 2.0 در سال ۲۰۱۲ به بازار عرضه کرد. در طی سال های متمادی، این برند در هر نسل از دوربین های HDCVI خود سعی کرد تا آن ها را به تکنولوژی های روز مجهز کند و بهترین کیفیت را برای این دوربین ها در نظر بگیرد. در نهایت در سال ۲۰۱۹ شرکت داهوا HDCVI 6.0 را به بازار عرضه کرد که تا کنون جز آخرین نسل دوربین های HDCVI داهوا محسوب می‌شوند و هنوز نسل جدیدتر یعنی 7.0 از این دوربین ها تولید نشده اند.
شرکت داهوا دوربین های مداربسته خود را در سه دسته lite،pro و cooper دسته بندی کرده است. سری کوپر برای استفاده های ابتدایی، سری لایت برای کسب و کار های کوچک و مجموعه پرو برای پروژه های سنگین مناسب هستند. شرکت داهوا در زمینه دوربین های HDCVI علاوه بر این موارد دارای مجموعه و دسته بندی های دیگر نیز می‌باشد.

HDCVI Active Deterrence Series

دوربین های بازدارنده فعال با استفاده از نور، صدا و سایر روش ها سعی می‌کنند تا خطرات از محیط دور کنند. در حال حاضر داهوا دوربین های Active Deterrence خود را در سه نوع TIOC، PIR و Active Deterrence 2.0 تولید می‌کند. ( در واقع هر سه دوربین از لحاظ عملکرد نزدیک به دوربین های بازدارنده فعال هستند و صرفا در برخی موارد با یکدیگر تفاوت دارند.) تمامی این نوع دوربین های بازدارنده TIOC، PIR و Active Deterrence 2.0 با رزولوشن تصویر 1080، ۵ مگاپیکسل و 4k تولید می‌شوند.

HDCVI Panorama Series

دوربین های HDCVI چشم ماهی داهوا می‌توانند به صورت همزمان یک دید ۳۶۰ درجه از کل محیط داشته باشند. دوربین های چشم ماهی داهوا به دو صورت گرد و بولت تولید می‌شوند.

HDCVI PoC Series

دوربین های POC دسته ای دیگر از دوربین های HDCVI داهوا هستند که برق دوربین توسط همان کابلی تامین می‌شود که مسئولیت انتقال تصاویر به دستگاه را دارد، این مسئله به کاهش سیم مصرفی کمک می‌کند. دوربین های POC داهوا برای دوربین ها با فوکوس اتوماتیک تا ۴۰۰ متر و دوربین با ردیابی اتوماتیک تا ۲۰۰ متر مناسب هستند و به نصب راحت تر دوربین کمک می‌کنند. عموما دوربین های POC داهوا در دو کیفیت ۵ مگاپیکسل و ۱۰۸۰ در دو حالت لایت و پرو تولید می‌شوند.

یک عدد دوربین poc داهوا که به واسطه یک کابل کواکسیال برق آن تغذیه می‌شود.

HDCVI Micro-size Series

دوربین های میکرو برای محیط هایی که به دوربین کوچک احتیاج دارند مناسب هستند. این مدل دوربین های ابعاد کوچکی دارند و زاویه دید آن ها گسترده است. داهوا معمولا دوربین های Micro خود را کیفیت تصویر متوسط در حدود ۲ مگاپیکسل می‌سازد.

مشخصات دوربین مداربسته PTZ داهوا

شرکت داهوا دوربین های PTZ خود را با دو فناوری HDCVI و IP تولید می‌کند. دوربین های PTZ دارای قابلیت گردش ۳۶۰ درجه افقی، ۱۸۰ درجه عمودی و زوم اپتیکال هستند که باعث می‌شود تا افراد بتوانند نسبت به منطقه یک دید وسیع و با جزئیات داشته باشند.

PTZ X-Spans series

این سری از دوربین های PTZ داهوا دارای دو ترکیبی PTZ و panoramic هستند. دوربین های سِری X-Spans داهوا می‌توانند نسبت به محیط دید ۳۶۰ درجه افقی داشته باشند و همچنین دارای لنز محترک و زوم اپتیکال هستند. X-Spans ها به طور قابل ملاحظه ای هزینه ها را کاهش می‌دهند و در عین واحد کار چند دوربین را باهم انجام می‌دهند. در مد پانورامیک، دوربین قابلیت تشخیص و ردیابی افراد و وسایل نقلیه را دارد.

PTZ WizMind series

سه ویژگی برجسته این دوربین دقت، قابل اعتماد و جامع بودن می‌باشد. هریک از این سه عنصر به واسطه هوش مصنوعی می‌توانند در راستای تامین امنیت و عملکرد بهتر این دوربین از سری PTZ کمک بسیاری کنند.

 • دقیق: WizMind با استفاده از تراشه هوش مصنوعی و الگوریتم‌های یادگیری عمیق، می‌تواند انسان‌ها و وسایل نقلیه را به طور دقیق تشخیص دهد. این قابلیت به کاربران کمک می‌کند تا سریعاً به موارد مهم واکنش نشان دهند. همچنین، با استفاده از هوش مصنوعی، امکان جستجوی دقیق و مؤثر برای پیدا کردن اهداف و تحلیل داده‌های مربوط به انسان‌ها را فراهم می‌کند.
 • قابل اعتماد: WizMind از قطعات با کیفیت بالا استفاده می‌کند تا محصولی با قابلیت اطمینان بالا ارائه دهد. این سیستم با آزمایش کامل دوربین‌ها، دستگاه‌های پشتیبان و پلتفرم‌ها، اطمینان از کارکرد صحیح تمامی راه‌حل‌های خود را تضمین می‌کند.
 • جامع: WizMind بر روی انسان‌ها و وسایل نقلیه تمرکز دارد و راه‌حل‌های کاربردی مختلفی ارائه می‌دهد. این راه‌حل‌ها شامل تشخیص چهره، حفاظت از حریم خصوصی، اطلاعات ویدئویی، تحلیل سه‌بعدی، تشخیص پلاک خودرو، پارک غیرقانونی، نظارت بر مسافت‌های طولانی در شرایط سخت، اندازه‌گیری دقیق دما با اختلاف دمای ± 0.3 درجه سانتیگراد و تشخیص زودهنگام آتش‌سوزی است.

در حال حاضر دوربین های WizMind PTZ داهوا با رزولوشن تصویر ۲، ۴ و ۸ مگاپیکسل تولید می‌شوند.

PTZ WizSense series

این نسخه در سال ۲۰۲۴ معرفی شده است و نسخه ارتقا یافته سری ارتقا یافته WizSense PTZ است. در این دوربین ها تمامی قطعات سخت افزاری و بخش های نرم افزاری ارتقا یافته اند. در ادامه برخی از قابلیت های دوربین پی تی زد ویزسنس مورد بررسی قرار می‌گیرند.

 • پاترول اتوماتیک: دوربین به صورت خودکار در چند جهت می‌چرخد و سعی در کشف خطرات دارد. در صورت تشخیص موردی مشکوک برای بررسی نهایی بر روی سوژه متمرکز می‌شود. این به شناسایی خطرات بالقوه یا موقعیت‌های غیرعادی کمک می‌کند و بار کاری پرسنل امنیتی را در حین گشت‌های دستی کاهش می‌دهد.
 • آکوپیک: این سیستم از هوش front-end و back-end بهره می‌برد. آکوپیک کمک می‌کند تا بتوان به سرعت اطلاعات را تشخیص داد، فردی که میان جمعیت گم شده است را پیدا کرد، یا یک وسیله نقلیه خاص را یافت.
 • تشخیص ساخت و ساز: از فناوری هوش مصنوعی استفاده می‌کند تا عملیات و پیشرفت کار به صورت ایمن انجام شود. تشخیص می‌دهد اگر فقط یک نفر در یک صحنه‌ای که نیاز به دو یا بیشتر نفر دارد برای مدت طولانی کار کند. به صورت لحظه‌ای وضعیت پوشش کارکنان در منطقه را بررسی می‌کند و شناسایی می‌کند که آیا کلاه‌ها (از جمله کلاه‌های ایمنی)، ماسک‌ها، لباس‌های کار و پوشش‌های کفش پوشیده شده‌اند.

چندین نمونه از دوربین های wizsense داهوا که در یک قاب قرار گرفته اند. | مجله برقیجات

Lite series

دوربین‌های سری PTZ Lite ترکیبی از کیفیت و کارایی را با قیمتی مناسب ارائه می‌دهند. این دوربین‌ها با قابلیت چرخش، حرکت و بزرگنمایی، پوشش کاملی از محیط را فراهم می‌کنند. آنها با استفاده از فناوری‌های پیشرفته، تصاویری با وضوح بالا و جزئیات دقیق ضبط می‌کنند.

HDCVI series

دوربین‌های HDCVI PTZ داهوا ترکیبی از فناوری پیشرفته و قابلیت‌های حرفه‌ای نظارتی را ارائه می‌دهند. این دوربین‌ها با استفاده از تکنولوژی HDCVI، تصاویر با کیفیت بالا را از فواصل دور ضبط می‌کنند و امکان انتقال داده‌های ویدئویی، صوتی و کنترلی را از طریق یک کابل کواکسیال فراهم می‌کنند.

Positioning system

سیستم‌های موقعیت‌یابی PTZ داهوا ترکیبی از دقت و پوشش گسترده را برای نظارت حرفه‌ای ارائه می‌دهند. این دوربین ها مانند هر دوربین PTZ دیگر قابلیت چرخش لنز و زوم اپتیکال دارند اما چیزی که آن ها را نسبت به PTZ ها متمایز می‌کند، قابلیت زوم اپتیکال بی نظیر آن ها است. برخی از Positioning system های داهوا دارای زوم اپتیکال ۴۵ برابر هستند. این سبک دوربین های برای محیط های خاص استفاده می‌شوند و برای موارد معمول آنچنان کاربردی نیستند.

PTZ Wireless series

دوربین های بی سیم PTZ داهوا برای متصل شدن به دستگاه، نشان دادن تصاویر بر روی تلفن همراه و سایر قابلیت ها، به صورت بی سیم عمل می‌کنند. سری PTZ Wireless عموما برای راه اندازی به سیم احتیاج ندارد و تمام امور مربوط به نصب بدون نیاز به سیم انجام می‌شود. PTZ Wireless series داهوا در سه نوع اتصال به اینترنت بر مبنا WIFI، 4G و 5G تولید می‌شود.

مشخصات دوربین مداربسته دوربین پلاک خوان داهوا

شرکت داهوا این مدل از دوربین های خود را با عنوان Intelligent Traffic نام گذاری کرده است که عموما برای کنترل ترافیک و موارد مربوط به رانندگی کارایی دارند. سیستم ترافیک هوشمند می‌تواند به کاهش ازدحام ترافیک، بهبود کارایی، تنظیم رفتار رانندگان و کاهش تصادفات کمک می‌کند. محصولات مربوط با سیستم کنترل ترافیک داهوا به دو صورت Intelligent Traffic و Smart Parking تولید می‌شوند.
تشخیص سرعت، پلاک خوانی، شناسایی شماره پلاک و مدل ماشین،رانندگی در مسیر اشتباه، سرعت غیرمجاز، سرعت کم، عبور از خط ثابت، تغییر لاین غیرقانونی، دور زدن غیرقانونی، استفاده از تلفن در حین رانندگی، سیگار کشیدن، نبستن کمربند ایمنی/کلاه ایمنی، زدن چراغ قرمز از جمله مواردی هستند که می‌توانند توسط Intelligent Traffic شناسایی شوند.
کنترل ورود و خروج پارکینگ، نظارت ۲۴ ساعته بر محیط و تشخیص میزان فاصله عملکرد هایی هستند که سیستم Smart Parking داهوا می‌تواند انجام دهد.
به صورت کلی در دسته بندی سیستم های ترافیک داهوا صرفا به دوربین محدود نمی‌شود، این گروه از محصولات داهوا علاوه بر دوربین دارای محصولات دیگر مانند راهبند، صفحات نمایشگر ( به منظور نشان دادن ظرفیت پارکینگ) و سایر ملزومات نیز می‌باشند.

چندین مورد که از تجهیزات دوربین مداربسته و سایر لوازم که در سیستم کنترل ترافیک داهوا استفاده می‌شوند.

مشخصات دوربین مداربسته Thermal داهوا

دوربین‌های حرارتی که بدون نیاز به منبع نور کار می‌کنند و برای پوشش بهتر در محیط‌های مختلف، از جمله شرایط سخت یا تاریکی مطلق، بسیار مناسب هستند. این دوربین‌ها همچنین می‌توانند فاصله را تشخیص داده و دما را اندازه‌گیری کنند، که به آنها امکان می‌دهد در کنار دوربین‌های مرئی برای نظارت جامع در تمام شرایط آب و هوایی استفاده شوند. موارد زیر از انواع دوربین حرارتی داهوا محسوب می‌شوند.

Thermal Eureka Series

دوربین حرارتی داهوا سری Eureka دارای کانال‌های حرارتی و قابل‌مشاهده است و انواع مختلفی از قابلیت های هوش مصنوعی مانند تشخیص سیم‌کشی، نفوذ، تشخیص تماس، تشخیص سیگار کشیدن و حتی تشخیص حرارت را فراهم می‌کند. این دوربین می‌تواند در مواردی مانند حفاظت از محیط و نظارت بر حرارت در فواصل کوتاه مورد استفاده قرار گیرد و یک راه‌حل نظارت تصویری یکپارچه برای محیط‌های کوچک و متوسط ارائه دهد. این دوربین دارای دقت تجزیه و تحلیل بالا، کنترل از راه دور و جلوگیری از هشدار کاذب هستند.

Thermal Wizmind Series

دوربین حرارتی می‌تواند به طور آنلاین دمای اجسام را اندازه‌گیری کند، به این ترتیب می‌تواند دمای دستگاه‌ها را تشخیص داده و مشکلات گرمایی را به طور زنده پیدا کند.
قابلیت چرخش به چپ و راست و بالا و پایین دارد که این عملکرد باعث می‌شود تا به طور خودکار موقعیت خود را تنظیم کند که پس از مدت زمان طولانی استفاده، دقت بالایی را ارائه می‌دهد و برای بازرسی چند صحنه مناسب است.
این دوربین به طور خودکار داده‌های دما را ذخیره می‌کند که برای ردیابی تغییرات متناوب مفید است. با همکاری با سیستم NVR مشخص، می‌توان فایل یک فایل اکسل برای تجزیه و تحلیل بیشتر صادر کرد.

Thermal Explosion-proof Series

این مجموعه از دوربین های داهوا در برابر انفجار ایمن هستند و برای استفاده در محیط‌هایی با خطر انفجار، مانند صنایع نفت و گاز، کارخانجات شیمیایی، معادن و مکان‌های مشابه استفاده می‌شوند. این دوربین‌ها دارای قابلیت‌های مقاومت در برابر شرایط سخت محیطی می‌باشند و از مواد مقاوم در برابر انفجار ساخته شده‌اند. دوربین های Thermal Explosion-proof دارای قابلیت‌های حرارتی برای تشخیص نقاط گرم و سرد در محیط هستند که این اطلاعات می‌تواند به منظور پیشگیری از حوادث و افزایش ایمنی در محیط کار مفید باشد.

نمونه ای از یک دوربین ضد انفجار حرارتی داهوا که در یک معدن نصب شده است.

Thermal Anti-Corrosion Series

اصلی ترین خصیصه این دوربین های حرارتی داهوا، مقاومت در برابر زنگ زدگی است. این دوربین‌ها از موادی ساخته شده‌اند که در مقابل عوامل خوردگی مانند رطوبت، نمک، اسیدها و بازها مقاومت دارند. دوربین های Thermal Anti-Corrosion داهوا مناسب محیط ها با میزان رطوبت بالا مانند سواحل هستند.

کاربرد انواع دوربین مداربسته داهوا

همانطور که در بالاتر اشاره شد دوربین های مداربسته داهوا به پنج دسته تقسیم می‌شوند، داهوا این تقسیم بندی را بر این مبنا قرار داده است تا بتواند به هر نوع نیاز مشتریان خود پاسخ دهد. هریک از دوربین های داهوا برای محیط و شرایط مناسب خود کاربر دارند.

کاربرد دوربین تحت شبکه داهوا

دوربین‌های تحت شبکه می‌توانند در مکان‌های مختلف و با اهداف متنوع مورد استفاده قرار بگیرند. خانه‌ها، محیط‌های کاری مانند ادارات و فروشگاه‌ها، صنعتی مانند کارخانه‌ها و انبارها، مراکز آموزشی از جمله مواردی هستند که یک دوربین تحت شبکه داهوا می‌تواند برای آن ها کاربردی باشد. با اتصال به شبکه، مدیران می‌توانند از راه دور به تصاویر دسترسی داشته باشند و از آنها برای نظارت در زمان واقعی یا ضبط و ذخیره سازی برای مشاهده در آینده استفاده کنند. این دوربین‌ها همچنین می‌توانند به عنوان سیستم‌های امنیتی برای پیشگیری از سرقت و تخریب، مراقبت از اماکن عمومی، و حتی نظارت بر حیوانات و حفاظت از محیط زیست مورد استفاده قرار گیرند.

کاربر دوربین مداربسته HDCVI داهوا

دوربین‌های HDCVI به دلیل قابلیت انتقال تصاویر با کیفیت بالا از طریق کابل‌های معمولی، به خصوص در مکان‌هایی که زیرساخت شبکه محدود است، مفید هستند. از دوربین های HDCVI داهوا می‌توان در اکثر محیط های اداری، تجاری، مسکونی و غیره استفاده کرد، به علت اینکه این سیستم قابلیت اتصال به اینترنت ندارد، عموما برای محیط و استفاده های کوچک توصیه می‌شود.

کاربرد دوربین مداربسته حرارتی داهوا

دوربین های حرارتی مانند سایر دوربین های مداربسته بسته تصاویر را به حالت واضح نشان نمی‌دهند. این دوربین ها قابلیت تشخیص حرارت بدن افراد و اشیا را دارند و عموما کاربرد آن ها در مکان های پرتردد و کم نور مانند مترو، ترمینال، فرودگاه، محیط های صنعتی، مراکز نظامی و غیره است.

کاربرد دوربین مداربسته PTZ داهوا

دوربین PTZ داهوا که با عنوان اسپید دام داهوا هم شناخته می‌شود، برای محیط هایی مانند سوله ها، انبار ها، مراکز تجاری، محیط های صنعتی، فضاهای نظامی و به صورت کلی هر جایی که دارای فضای گسترده است مناسب می باشد.

کاربرد دوربین مداربسته دوربین پلاک خوان داهوا

به صورت کلی این مدل دوربین ها بیشتر از اینکه بر روی افراد تمرکز کنند، عمده فعالیت آن ها بر روی ماشین ها است. کاربرد دوربین پلاک خوان داهوا یه به عبارتی دیگر Intelligent Traffic بیشتر در پارکینگ های سرپوشیده و سربسته، خیابان ها، بزرگراه ها، تونل ها، میادین و به صورت کلی هر مکانی که ماشین در آن ها تردد دارد است.

مزیت دوربین مداربسته داهوا

یکی از مزیت های دوربین های مداربسته داهوا دامنه قیمتی گسترده آن ها می‌باشد. سیاست شرکت داهوا این است که همه افراد با هر مبلغ بودجه بتوانند از محصولات این برند استفاده کنند. برخی از دوربین های داهوا مانند سری های WizSense یا WizMind به علت اینکه از آخرین تکنولوژی های این برند استفاده می‌کنند دارای قیمت بالا و همچنین عملکرد بی نظیری هستند. در نقطه مقابل برخی از دوربین های داهوا که در دسته Lite قرار می‌گیرند کم قیمت تر و مقرون به صرفه می‌باشند. دوربین های داهوا در سه رنج قیمتی پایین، متوسط و گران تولید می‌شوند که این خود یک مزیت است.

چند عدد دوربین مداربسته داهوا در انواع متفاوت اسپید دام، ضد زنگ زدگی و چشم ماهی که داخل یک فرودگاه قرار دارند.

نتیجه گیری

محصولات دوربین های مداربسته داهوا بسیار وسیع هستند و از انواع و کاربرد های بسیار متنوعی برخوردار هستند.  این خود افراد هستند که باید انتخاب کنند کدام یک مناسب نیاز آن ها است. انواع دوربین تحت شبکه، HDCVI، حرارتی، PTZ و کنترل ترافیک داهوا به همراه زیرمجموعه و کاربرد آن ها در مقاله معرفی شدند تا به همه افرادی که در پی تهیه و یا کسب اطلاعات از انواع دوربین داهوا و کاربرد های آن ها هستند، کمک شایانی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خوش آمدید!

به حساب خود وارد شوید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفاً ایمیل یا نام کاربری خود را جهت بازیابی رمز عبور وارد نمایید

Add New Playlist