فیلتر
مرتب سازی
پاک کردن فیلترها
برند

جنس بدنه

رنگ بدنه

خرید و قیمت سیم و کابل برق

سیم و کابل

سیم و کابل دو مفهوم متفاوت هستند و شرایط آنها کاملا با یکدیگر متفاوت است، یکی از عمده تفاوت های کابل و سیم تعداد رشته های آنهاست، کابل ها مشمول چندین رشته در هم پیچیده هستند که به واسطه یک عایق محافظت می گردند اما سیم ها عمدتا یک رشته دارند و حتی ممکن عایق هم نداشته باشند.
سیم های برای استفاد های کم فشار به کار می روند و در مقابل کابل ها برای استفاده های صنعتی و فشار قوی که نیاز به اتصال های سنگین دارند، کاربردی هستند.

انواع سیم و کابل

فشار قوی و فشار ضعیف
سیم ها بنا به ظاهر و کارایی انواع مختلفی دارند و مورد فشار قوی یا ضعیف بودن صرفا مختص کابل هاست، عمده تفاوت کابل های فشار قوی و فشارضعیف در میزان تحمل آنها برای انتقال بار الکتریکی می باشد. ، اصولا به کابل هایی که بتوانند ولتاژ بیشتر از 30 کیلووات را تحمل کنند فشار قوی می گویند که بیشتر کاربردشان در انتقال برق در دکل های بزرگ شهری، استفاده های صنعتی است و به کابل های که کمتر از این میزان می توانند انتقال دهند، کابل فشار ضعیف نامیده می شوند و مناسب سیم کشی های ساختمانی و مسکونی هستند.
از لحاظ عایق برای انتقال انرژی الکتریسیته از عایق استفاده می شود که عمدتا در کابل های فشار قوی و ضعیف و سیم ها عایق PVC به کار می رود، عایق ها روی هادی کشیده می شوند که در کابل ها برای تامین امنیت هادی و عایق از غلاف عایق نیز استفاده می شود.
از لحاظ سطح مقطع وقتی یک سیم یا کابل به صورت افقی بریده می شود، محل بریدگی حالت دایره شکل دارد، آن بخش سطح مقطع نامیده می شود. هرچقدر قطر این دایره بیشتر باشد میزان تحمل کابل نیز بیشتر است.

فروش اینترنتی سیم و کابل

جهت اطلاع از قیمت انواع سیم و کابل به لیست قیمت سیم و کابل در فروشگاه برقیجات مراجعه کنید.