معرفی جامع انواع آیفون تصویری سیماران به همراه مشخصات و ویژگی‌های آن

انواع آیفون تصویری سیماران

امروزه استفاده از آیفون تصویری سیماران در بسیاری از منازل به چشم می‌خورد. انواع آیفون های صوتی و تصویری سیماران چند دهه ای است در میان مشتریان برای خود جایگاه مناسبی پیدا کرده اند و سهم بازار خوبی دارند. آیفون های تصویری سیماران از دو بخش اصلی پنل و مانیتور تشکیل شده اند که در ادامه مورد بررسی قرار می‌گیرند.

مانیتور های این برند عمدتا بر اساس اندازه نمایشگر به دو دسته ۴.۳ اینچ و ۷ اینچ تقسیم می‌شوند. مدل های ۴.۳ و ۷ اینچ هریک دارای قابلیت های منحصر به فرد خود هستند و به مشتریان این حق انتخاب را می‌دهند تا با توجه به نظر و سلیقه خود، مانیتوری را انتخاب کنند که ابعاد نمایشگر آن، باب میل باشد و همچنین ویژگی‌های مانیتور بتواند به نیاز خریداران پاسخ دهد.

مانیتور های ۴.۳ اینچ سیماران

این دسته از مانیتور های سیماران دارای نمایشگر کوچکتری هستند، برخی از آن ها عمودی و دسته ای دیگر افقی می‌باشند. تفاوت در قابلیت، لمسی بودن یا نبودن کلید ها و غیر باعث شده است تا مانیتور های ۴.۳ اینچی سیماران در مدل های متنوعی به بازار عرضه شوند.

مانیتور ۴/۳ اینچ مدل 43FL و 43FL2

مانیتور های سری FL سیماران بهترین گزینه برای افرادی می‌باشند که قصد دارند با پرداخت هزینه ای اندک یک درب باز کن تصویری با حداقل امکانات داشته باشند. این مانیتور به حالت عمودی می‌باشد که نمایشگر در قسمت بالایی بدنه قرار دارد و دکمه های مکانیکی به حالت دایره وار در زیر صفحه نمایش قرار گرفته اند. 43FL و 43FL2 هر دو دارای قابلیت‌های مشابه و یکسان هستند و تنها تفاوت آن در رنگ نوار دور صفحه نمایش می‌باشد، نوار دور نمایشگر 43FL به رنگ مشکی و برای 43FL2 سفید است.

مانیتور های 43flو 43fl2 در حال مقایسه شدن هستند.

مانیتور ۴.۳ اینچ سیماران مدل 43HS

در این مدل طول مانیتور در مقایسه با عرض آن بیشتر می‌باشد که از همین جهت، ظاهر مانیتور به حالت یک مستطیل افقی است. صفحه نمایش از فناوری TFT LCD بوده و در مرکز مانیتور قرار گرفته است، اطراف نمایشگر به رنگ سیاه می‌باشند و دکمه های مکانیکی مانیتور در زیر نمایشگر قرار گرفته اند. یکی از قابلیت های 43HS این است که به صورت موازی می‌توان یک گوشی صوتی به آن متصل کرد که هنگام زنگ خوردن، بتوان علاوه بر مانیتور از گوشی صوتی نیز برای پاسخگویی استفاده کرد. منوی OSD این مانیتور باعث می‌شود تا بتوان روشنایی (brightness)، رنگ (color)، کنتراست (contrast) و ولوم زنگ را تغییر داد. مانیتور 43HS به دو مدل بدون حافظه و بدون حافظه دو ورودی تقسیم می‌شود. در مدل دو ورودی بدون حافظه علاوه بر اینکه تمامی قابلیت های 43HS بدون حافظه وجود دارد، می‌توان در کنار پنل، یک دوربین مداربسته نیز به مانیتور نیز متصل کرد.

مانیتور 43hs سیماران که در یک بک گراند سفید قرار دارد. | مجله برقیجات

مانیتور ۴.۳ اینچ مدل 43TKW

این مانیتور دارای قابلیت ارتباط داخلی می‌باشد که به واسطه آن می‌توان با نگهبانی و سایر واحد ها تماس گرفت. دکمه های به کار رفته 43TKW لمسی می‌باشند که در زیباتر شدن ظاهر آن بسیار موثر هستند. ذخیره عکس و فیلم از دیگر قابلیت های این مانیتور است که بر روی حافظه داخلی آن منتقل می‌شوند، با قرار دادن کارت حافظه تا حجم ۴ گیگابایت می‌توان به تعداد عکس و فیلم ها نیز افزود. یکی از جذاب ترین ویژگی های 43TKW ویژگی اتصال آن به وای فای می‌باشد که به افراد این امکان را می‌دهد تا حتی در صورت عدم حضور در منزل نیز، از طریق تلفن همراه بتوانند از زنگ خوردن مانیتور مطلع شوند، درب را پاسخ دهند و باز کنند. این مانیتور دارای دو ورودی است، یکی از ورودی ها می‌تواند به پنل و ورودی دیگر به یک دوربین مداربسته (دریافت تصاویر دوربین روی مانیتور) متصل شود یا اینکه هر دو ورودی به دو پنل مجزا نصب شوند. قابلیت باز کردن درب پارکینگ بدون استفاده از ریموت نیز از دیگر ویژگی های این مانیتور می‌باشد.

مانیتور 43tkw سیماران که در یک بک گراند سفید قرار دارد.

مانیتور ۴.۳ اینچ سیماران مدل 43TKM

مانیتور 43TKM سیماران از پرفروش ترین آیفون های تصویری سیماران به شمار می‌رود. طراحی زیبا و شکیل، ارتباط داخلی، ذخیره عکس و فیلم، دکمه های تمام لمسی، پشتیبانی از ۱۶ ملودی زنگ، دارای دو ورودی و اتصال به درب پارکینگ از جمله قابلیت های این مانیتور محسوب می‌شوند. ۳۸ *۱۳۰*۲۲۵ ( ضخامت – ارتفاع – طول) ابعاد این محصول و وزن آن ۷۰۰ گرم است.

مانیتور 43tkm سیماران که در یک بک گراند سفید قرار دارد.

مانیتور ۴.۳ اینچ سیماران مدل 43TK

این مانیتور از لحاظ ظاهری کاملا شبیه به مدل های 43TKM و 43TKW می‌باشد اما ویژگی‌های داخلی آن اندکی متفاوت می‌باشد. دکمه‌های مانیتور لمسی هستند و هریک برای انجام یک عملکرد به کار برده می‌شوند. به صورت کلی بر روی بدنه مانیتور ۵ عدد کلید قرار دارد که برای نمایش تصویر پنل و سوئیچ شدن بین پنل و دوربین، ورود به منوی تنظیمات، باز نمودن درب پارکینگ و باز نمودن درب اصلی استفاده می‌شوند. یکی از عیب هایی که به این مانیتور می‌توان گرفت این است که یکی از کلید ها عملا کاربردی ندارد و بلا استفاده می‌باشد. ارتباط با نگهبانی ساختمان، دو ورودی بودن، مجهز به منو OSD از جمله قابلیت های این مانیتور سیماران محسوب می‌شوند.

مانیتور 43tk سیماران که در یک بک گراند سفید قرار دارد.

مانیتور ۴.۳ اینچ سیماران مدل 46TK

یکی از دیگر از مانیتور های ۴.۳ اینچ سیماران که از ذخیره عکس و فیلم پشتیبانی نمی‌کند مدل 46TK می‌باشد. این مانیتور در دو رنگ مشکی و سفید تولید می‌شود و بدنه آن به حالت یک مستطیل عمودی با ابعاد ۲۰*۱۶*۱۷۰ ( ضخامت*ارتفاع*طول) میلی متر است و وزن کلی محصول کمتر از ۵۰۰ گرم می‌باشد. به واسطه این مانیتور می‌توان تنها با بخش نگهبانی ساختمان ارتباط داخلی برقرار کرد و امکان برقراری ارتباط با سایر واحد ها وجود ندارد. دو ورودی بودن 46TK به آن کمک می‌کند تا بتوان همزمان از دو عدد پنل یا یک پنل و یک دوربین مداربسته تصویر دریافت کند.
بر روی بدنه مانیتور ۵ عدد دکمه تمام لمسی برای باز کردن درب ساختمان، درب پارکینگ، دسترسی به عکس های ذخیره شده، روشن کردن پنل و نمایش تصاویر دوربین مداربسته یا پنل دوم قرار دارد.

مانیتور 46tk سیماران که در یک بک گراند سفید قرار دارد.

مانیتور ۴.۳ اینچ سیماران مدل 46TKM

مانیتور مدل 46TKM سیماران دقیقا شبیه به مدل 46TK می‌باشد اما با این تفاوت که این مدل دارای حافظه و قابلیت ذخیره عکس و فیلم است. به واسه این مانیتور با واحد های دیگر و بخش نگهبانی می‌توان تماس گرفت و ارتباط داخلی داشت. مجهز به منوی OSD و رابط گرافیکی GUI، دکمه‌های لمسی TOUCH KEY، دارای ۱۶ ملودی، دارای دو ورودی و باز کردن درب پارکینگ از جمله قابلیت‌های این مانیتور محسوب می‌شوند.

مانیتور 46tkm سیماران که در یک بک گراند سفید قرار دارد. | مجله برقیجات

مانیتور های ۷ اینچ سیماران

مدل های ۷ اینچ نیز دارای انواع مختلفی هستند و از جنبه هایی مانند لمسی بودن یا نبودن، حافظه داشتن، ارتباط داخلی و غیره با یکدیگر متفاوت هستند. مدل های ۷ اینج بزرگتر هستند و از لحاظ کارایی آنچنان تفاوتی با مانیتور های ۴.۳ اینچ سیماران ندارند.

مانیتور ۷ اینچ با حافظه سیماران مدل 76TKM

جدیدترین مانیتور ۷ اینچ سیماران تا به این لحظه مدل 76TKM می‌باشد. بر خلاف سایر مانیتور های سیماران که گوشی در سمت چپ بدنه قرار می‌گیرد، در این مدل گوشی در سمت راست قرار دارد. نمایشگر این مانیتور فناوری TFT می‌باشد و از شفافیت بالایی برخوردار است. دکمه های مانیتور در سمت چپ بدنه قرار دارند و لمسی می‌باشند. با استفاده از 76TKM می‌توان با بخش نگهبانی و سایر واحد ها ارتباط داخلی برقرار کرد. این مانیتور قابلیت ذخیره عکس و فیلم هم دارد و می‌تواند تا ۲۰۰ عکس با حافظه داخلی و ۱۰۲۴ عکس و ۲۵۶ فیلم با حافظه جانبی تا ‍۱۶ گیگ ضبط کند. این مانیتور دو ورودی بوده و می‌تواند از دو عدد دوربین مداربسته AHD نیز پشتیبانی کند، ورودی دوربین دارای سنسور تشخیص حرکت می‌باشد که در این حالت اگر فردی در مقابل پنل بایستید و حتی اگر زنگ هم نزند، مانیتور حرکت را تشخیص می‌دهد و به صورت خودکار شروع به ضبط می‌کند.

مانیتور 76tkm سیماران که در یک بک گراند سفید قرار دارد. | مجله برقیجات

مانیتور ۷ اینچ مدل 78W و 78M

این درب باز کن های تصویری سیماران از WIFI پشتیبانی می‌کنند، با اتصال مانیتور به وای فای می‌توان از راه دور تصاویر آن را دریافت کرد و پاسخ داد. نمایشگر این مانیتور ها تمام لمسی می‌باشد و بر روی بدنه آن‌ها هیچ دکمه ای به کار برده نشده است. ارتباط داخلی با نگهبانی و سایر واحد ها، ذخیره عکس و فیلم، دارای دو ورودی، تشخیص حرکت و اتصال به درب پارکینگ قابلیت هایی هستند که مانیتور های 78M و 78W سیماران می‌توانند انجام دهند. مدل 78M در تمامی قابلیت ها با مدل 78W مشترک است و تنها تفاوت آن ها در اتصال به اینترنت می‌باشد که 78M آن را پشتیبانی نمی‌کند.

مانیتور 78W و 78M سیماران که در یک بک گراند سفید قرار دارند.

مانیتور ۷ اینچ سیماران مدل 73M

نمایشگر این مدل تمام لمسی می‌باشد و کیفیت قابل قبولی دارد. این مانیتور قابلیت ذخیره عکس و ویدیو به همراه صدا دارد و تا ۴ گیگ حافظه پشتیبانی می‌کند. مانیتور 73M مانند سایر مانیتور های سیماران می‌تواند علاوه بر درب اصلی، درب پارکینگ را نیز باز کند، اتصال به دو پنل یا دوربین مداربسته و ارتباط با نگهبانی از دیگر امکانات این مانیتور است.

مانیتور ۷۳M سیماران که در یک بک گراند سفید قرار دارد.

مانیتور ۷ اینچ کلید لمسی با حافظه سیماران مدل 72TKM و 72TK

این دو مدل مانیتور از لحاظ ظاهری کاملا شبیه به مدل های ۴ اینچ 43TK، 43TKM و 43TKW می‌باشند اما صفحه نمایش آن‌ها بزرگتر است. کلید های 72TKM و 72TK لمسی بوده و در زیر صفحه نمایش قرار گرفته اند. مدل 72TKM حافظه دار می‌باشد و می‌تواند عکس و فیلم تهیه کند و همچنین با نگهبانی و سایر واحد ها ارتباط داخلی برقرار کند و درب پارکینگ را باز کند. در مقابل 72TK هیچ یکی از این ویژگی ها را ندارد و برای ارتباط داخلی تنها می‌تواند با نگهبانی تماس بگیرد. جز مواردی که در بالا به آن ها اشاره شد، این دو مانیتور در سایر موارد مانند کیفیت نمایشگر، اتصال به دوربین مداربسته و دو ورودی بودن و منو OSD مشترک می‌باشند.

مانیتور 72TKM و 72TKسیماران که در یک بک گراند سفید قرار دارند.

انواع پنل های سیماران

پنل آیفون سیماران در سه مدل اصلی فوژان، فراز و فرداد دسته بندی می‌شود. هر یک از این مدل ها دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می‌باشند و از لحاظ ظاهر و عملکرد نسبت به دیگری متفاوت هستند. این برند دارای دو پنل کدینگ فروز و HT هم می‌باشد اما آنقدر پرفروش نیستند.

پنل های تصویری فوژان سیماران

از ۱ تا ۲۰ واحد تولید می‌شوند، در صورت سفارش، شرکت سیماران این مدل پنل را تا ۶۴ واحد نیز تولید می‌کند. پنل فوژان به دو صورت کارتی و معمولی تولید می‌شود که کارتی ها در انتهای نام مدل خود دارای حرف N می‌باشند. کد پنل های فوژان معمولی VFC و فوژان کارتی VFC /N است.

پنل های تصویری فوژان سیماران که در یک بک گراند سفید قرار دارد.

پنل های تصویری فرداد سیماران

مدل های فرداد نیز به چهار صورت کارتی و معمولی از ۱ تا ۲۰ واحد، فرداد لمسی از ۱ تا ۸ واحد و پنل فرداد کدینگ تولید می‌شوند. شرکت سیماران پنل های فرداد معمولی و کارتی خود را با کد اختصاصی VFBC نامگذاری می‌کند و سپس در انتهای آن تعداد واحد را می‌نویسد تا از سایر مدل ها مجزا شود. به فرض مثال VFBC 6 اشاره به پنل ۶ واحدی فرداد دارد. پنل فرداد لمسی سیماران جدیدترین تولیدات این شرکت می‌باشد و با کد اختصاصی VFBT نامگذاری می‌شود.

مانیتور پنل های تصویری فرداد سیماران که در یک بک گراند سفید قرار دارد.

پنل های تصویری فراز سیماران

مدل های فراز در سه نوع با سوئیچر، بدون سوئیچر ۱ تا ۱۶ واحد و فراز کارتی ۱ تا ۸ واحد تولید می‌شوند. کارایی سوئیچر در آیفون های تصویری این است که هر تعداد رشته سیم که از مانیتور خارج شود را به یک سیم تبدیل و سپس آن را به سمت پنل هدایت می‌کند، در واقع تفاوت فراز با سوئیچر و بدون سوئیچر در این مورد است. مدل های فراز با کد VFEC شناخته می‌شوند.

مانیتور پنل های تصویری فراز سیماران که در یک بک گراند سفید قرار دارد.

انواع آیفون سیماران بر اساس قابلیت

درب باز کن های تصویری سیماران را می‌توان بر اساس قابلیت هایی که دارند در چند دسته تقسیم کرد. در ادامه مدل هایی که در بالاتر به آن ها اشاره شد بر اساس قابلیت و ویژگی جداگانه مورد بررسی قرار می‌گیرند.

  • حافظه دار: 43TKM, 46TKM, 72TKM, 73M, 78M, 78W,76TKM
  • ارتباط داخلی: 43TKM, 46TKM, 72TKM, 73M, 78M, 78W,76TKM
  • باز کردن درب پارکینگ: 43TK, 43TKM, 46TK, 46TKM, 72TK,72TKM, 78M, 78W, 76TKM
  • اتصال به دوربین مداربسته: 43TK, 43TKM, 46TK, 46TKM, 72TK,72TKM, 78M, 78W, 76TKM
  • تشخیص حرکت: 76TKM, 78W, 78M, 72TKM, 78M,
  • پشتیبانی از وای فای: 43TKW, 78W
  • دکمه لمسی: 43TKM, 43TK, 46TKM, 46TK, 72TK, 72TKM, 76TKM
  • صفحه لمسی: 73M, 78M, 78W

قیمت انواع آیفون سیماران

با توجه به مدل و نوع پنل و مانیتور ها، قیمت آن ها نیز متفاوت است. به صورت کلی مانیتور های وای فای دار سیماران در مقایسه با سایر مانیتورها گران تر هستند. مانیتور های دکمه لمسی نیز در مقایسه با دکمه معمولی ها، بهای تمام شده بالاتری دارند. اگر افراد به دنبال یک مانیتور زیبا با تمام امکانات هستند باید به فکر 78W و 43TKW باشند اما اگر به دنبال مدل های اقتصادی و مقرون به صرفه می‌باشند، 43FL و 43FL2 برای آن ها بهترین گزینه است. سایر مدل های سیماران نیز با توجه به ابعاد نمایشگر و سایر قابلیت ها، قیمت های مختلفی دارند. پنل های کارتی و لمسی فرداد نیز در مقایسه با سایر پنل ها گران قیمت تر هستند.

نتیجه گیری

شرکت سیماران سعی کرده است تا با تولید انواع مختلف آیفون تصویری به تمامی نیاز ها و سلیقه ها پاسخ دهد. مشتریان با شناخت انواع آیفون تصویری سیماران و ویژگی های آن ها می‌توانند انتخاب درست تری داشته باشند. تمامی مانیتور های سیماران دارای منو OSD می‌باشند که از طریق آن می‌توان رنگ و نور و حتی ملودی آیفون را تغییر داد. تکنولوژی نور پس زمینه LED، رابط کاربری گرافیکی GUI و حتی تقویم‌ (برخی مدل ها) قابلیت هایی از مانیتور های سیماران هستند که در مطالب قبلی ذکر نشدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خوش آمدید!

به حساب خود وارد شوید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفاً ایمیل یا نام کاربری خود را جهت بازیابی رمز عبور وارد نمایید

Add New Playlist