دستگاه آبمیوه گیری خانگی، برای آبگیری چه میوه هایی مناسب نیست؟

آبمیوه گیری خانگی در آشپزخانه برای تهیه نوشیدنی مورد استفاده قرار میگیرد.

برای تهیه یک آبمیوه طبیعی در منزل، می‌توان از آب میوه گیری خانگی استفاده کرد که دستگاه های آبمیوه گیری خانگی در انواع مختلف و عمدتا با قدرت موتور های مختلف 600 تا 1500 وات به بازار عرضه می‌شوند. اکثر آن ها قادر هستند که هر نوع میوه را آبگیری کنند. با این وجود، در برخی مواقع، شرایطی ایجاد می‌شود که آبگیری برخی از میوه ها توسط دستگاه آب میوه گیری ممکن نمی‌باشد. به نوعی، این موارد جز میوه نامناسب برای آبمیوه گیری شناخته می‌شوند.

میوه و سبزیجاتی که برای آبمیوه گیری نامناسب هستند

سیستم عملکرد دستگاه های آبگیری میوه و سبزیجات، به گونه ای طراحی شده است که بتوانند برای میوه های آبدار و نسبتا نرم کارایی داشته باشند. اگر از آن ها استفاده ای غیر از این موارد بشود، مطمئنا به موتور دستگاه آسیب وارد می‌شود یا نتیجه نهایی مطلوب نخواهد بود.

  • موز
  • آووکادو
  • بلوبری
  • آلبالو
  • انجیر
  • مانگو
  • نارگیل

و میوه های شبیه به موارد بالا از جمله میوه‌هایی هستند که نمی‌توان با دستگاه آبمیوه گیری، آن ها را آبگیری کرد.

میوه هایی که بافت نرم و کم آب دارند

آبگیری این میوه ها به خاطر بافتی که دارند، نتیجه خوبی را رقم نمی‌زند. به طور مثال:

موز: رابطه موز و آبمیوه گیری دقیقا به مانند آب و روغن است. آب موجود در موز حداکثر 75 درصد است، این در حالی می‌باشد که سایر میوه های قابل آبگیری بیشتر از 90 درصد آب تشکیل شده اند. از آنجایی که عملکرد آبمیوه گیری به شیوه ای است که با فشار دادن میوه و سبزیجات، آب آن ها را می‌گیرد، برای موز چنین شرایطی ممکن نیست. با فشردن موز، نمی‌توان از آن آبی گرفت، بلکه در این صورت له می‌شود. موز، از بافتی لزج و چسبنده‌ای برخوردار است که باعث می‌شود دستگاه آب‌ میوه‌ گیری به خوبی نتواند آب آن را استخراج کند.

موز و یا میوه ای که بافت نرم دارد مناسب آبمیوه گیری خانگی نیست و نباید از این میوه ها استفاده کرد.

آووکادو: این میوه سرشار از چربی سالم، ویتامین K، ویتامین C و پتاسیم است، اما برای استفاده در آبمیوه گیری اصلا توصیه نمی‌شود. آووکادو خامه ای و غلیظ است که در آبمیوه گیری کار نمی‌کند چرا که ممکن است بافت چرب و نسبتا چسبنده آن به تیغه ها بچسبند.

آووکادو به دلیل اینکه از غلظت بالایی برخوردار است، مناسب استفاده در آبمیوه گیری خانگی نست.

انبه: انبه در هند از محبوبیت بسیاری برخوردار است. به علت بافت چسبنده، پوست سفت و هسته بزرگ این میوه، مناسب استفاده در آبمیوه گیری نیست. راه بهتر این است که از مخلوط کن یا خردکن برای این میوه استفاده کرد.

انبه یکی از میوه های مورد توجه در کشور هندوستان است و بهترین روش برای استفاده از این میوه خرد خرد کردن آن است و برای آبمیوه گیری خانگی اصلا مناسب نیست.

میوه‌هایی که دانه کوچک دارند مناسب آبمیوه گیری نیستند

بلوبری و انواع انگور: منبع انواع ویتامین، آنتی اکسیدان و فیبر می‌باشد. به صورت کلی می‌توان بلوبری را آبگیری کرد اما به علت بافت و قوام و اندازه کوچکی که دارد آنچنان آب زیادی در پی نخواهند داشت. همچنین از آنجایی که بلوبری مانند انگور دارای دانه های کوچک و سفت است، احتمال گیر کردن این دانه ها و گرفتن صافی وجود دارد.

انگور و بلوبری به دلیل اینکه بسیار کوچک هستند و امکان گیر کردن آنها در صافی آبمیوه گیری خانگی دارد، مناسب آبمیوه گیری نیست.

گیلاس: بافت گیلاس و به ویژه پوست آن حالت منسجم دارند. از جنبه دیگر، هسته گیلاس سفت است و برای ورود به آبمیوه گیری اصلا گزینه مناسبی نیست. هسته گیلاس به راحتی می‌تواند موجب آسیب جدی به دستگاه و به ویژه تیغه شود.

هسته گیلاس به راحتی می تواند موچب آسیب رساندن به دستگاه آبمیوه گیری خانگی شود و به همین دلیل نباید گیلاس را در داخل دستگاه آبمیوه گیری قرار داد.

انجیر: هرچند که انجیر در تهیه انواع خوراکی‌ها بسیار محبوب است، استفاده از آن در دستگاه‌های آبمیوه‌گیری پیشنهاد نمی‌شود. دلیل اصلی این موضوع، بافت مخصوص انجیر و حضور دانه‌های کوچک آن است. آبمیوه‌گیری انجیر ممکن است باعث ایجاد یک بافت پوره‌ای شود که نه تنها جلب رضایت کاربر نمی‌کند بلکه احتمال دارد با تیغه‌ها یا سایر بخش‌های دستگاه تداخل ایجاد کند.

میوه نارگیل برای دستگاه آبیموه گیری نامناسب است

نارگیل: گوشت سفت و روغنی نارگیل ممکن است یک مانع مهم برای استفاده در دستگاه‌های آبمیوه‌گیری خانگی باشد. از آنجایی که نارگیل دارای بافت چرب و لزج و حجم قابل توجهی از روغن است، آبمیوه‌گیری ممکن است به چالش‌هایی برخورد کند. در صورت استفاده از دستگاه آبمیوه‌گیری برای نارگیل، ممکن است نتیجه یک نارگیل رنده شده را تحویل دهد.

نارگیل به دلیل اینکه بدنه سف و سختی دارد برای آبمیوه گیری اصلا مناسب نیست.اکثر میوه هایی که در بالا به آنها اشاره شد دارای بافت چرب، خامه ای، غلیظ یا سفت هستند. این موارد باعث می‌شوند که میوه به تیغه ها بچسبد و در عملکرد آن اختلال ایجاد کند. از جنبه دیگر میزان آب موجود در این میوه ها عمدتا کمتر از 80 درصد است. برای اینگونه میوه ها اکثرا لازم است تا از مخلوط کن، خردکن، گوشتکوب و سایر لوازم غذاساز در آشپزخانه استفاده کرد.

آبمیوه گیری برای مرکبات مناسب نیست

داخل مرکبات بافتی با عنوان پالپ وجود دارد که آب میوه را داخل خود نگهداری می‌کند و مناسب آبگیری نیست. زمانی که با دستگاه آبمیوه گیری آب مرکبات گرفته می‌شود، از یک طرف آب داخل پالپ ها باقی می‌ماند و کامل گرفته نمی‌شود، از جنبه ای دیگر پالپ ها وارد آبمیوه می‌شوند. به همین علت، دستگاه آب مرکبات گیری یا همان آب پرتقال گیری بهترین پیشنهاد برای گرفتن آب مرکباتی همچون پرتقال، انواع لیمو، نارنج، گریپ فروت و غیره است و دستگاه های آبمیوه گیری برای مرکبات توصیه نمی‌شوند.

برخی از مرکبات به دلیل جنس خود مناسب آبمیوه گیری نیستند.

با آبمیوه گیری چه میوه هایی میشه آب گرفت

عموما میوه هایی که دارای بافت نرم بوده و آبدار هستند برای آبمیوه گیری مناسب می‌باشند. سیب، انار، گلابی و هندوانه از جمله میوه هایی هستند که به واسطه آبمیوه گیری می‌توان آب آن ها را گرفت. این میوه‌ها با داشتن میزان قابل توجهی آب، به راحتی با دستگاه آبمیوه‌گیری تبدیل به نوشیدنی‌های خوشمزه می‌شوند.

نتیجه‌گیری

انواع دستگاه های آبمیوه گیری از جنبه عملکرد به سه نوع گریز از مرکز، جوند و دنده دوقلو تقسیم می‌شوند. همانطور که در مقدمه اشاره شد قدرت موتور هر آبمیوه گیری خانگی متفاوت است. مواردی که در بالا به آن ها اشاره شد با قدرت موتور آبمیوه گیری های خانگی ارتباطی ندارد و جنبه آن ها کلی است. امکان آبگیری این میوه ها حتی در قوی‌ترین دستگاه آبمیوه گیری خانگی نیز وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خوش آمدید!

به حساب خود وارد شوید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفاً ایمیل یا نام کاربری خود را جهت بازیابی رمز عبور وارد نمایید

Add New Playlist