معرفی انواع مدل های آب مرکبات گیری یا آب پرتقال گیری موجود در بازار

انواع آب مرکبات گیر

نتیجه حاصل از آبگیری مرکبات یک نوشیدنی سالم و خوشمزه است. برای آبگیری مرکبات، می‌توان از دستگاه آب مرکبات گیری یا همان آب پرتقال گیری استفاده کرد. قاعدتا اینکه افراد خودشان در منزل آب میوه ها را استخراج کنند، از مصرف آبمیوه های صنعتی بهتر است.

آب مرکبات گیری ها، از دستگاه‌های پرطرفدار انواع نوشیدنی ساز ها هستند که دارای دو نوع دستی و برقی هستند. مدل های برقی گران تر و دارای تجهیزات بیشتری هستند. اما در نقطه مقابل، آب مرکبات گیری های دستی، آنچنان قیمتی ندارند و کارکرد آن ها ساده است. مدل های دستی و برقی نیز خود به چند دسته تقسیم می‌شوند.

انواع آب مرکبات گیری برقی

آب مرکبات گیر های برقی، کار را بسیار ساده تر می‌کنند. از آن ها می‌توان برای آبگیری انواع مرکبات مانند گریپ فروت و پرتقال نیز استفاده کرد. بسیاری از افراد دستگاه آب مرکبات گیری را نیز با نام آب پرتقال گیری نیز می‌شناسند.

آب مرکبات گیری برقی مخروطی

این مدل مرکبات گیر ها ظاهری دقیقا شبیه به مدل های مخروطی دستی دارند. اما با این تفاوت که عملکرد آن ها توسط برق صورت می‌گیرد. مرکبات بر روی مخروط(ریمر) قرار می‌گیرند و سپس با ورود جریان برق به دستگاه، مخروط شروع به چرخش می‌کند و آب میوه گرفته می‌شود.

فردی در حال آبگیری یک پرتقال با استفاده از آب مرکبات گیری برقی مخروطی است.

آب مرکبات گیری برقی دو ریمر

مکانیزم عملکرد این دستگاه دقیقا مانند آب مرکبات گیری های مخروطی است. اما با این تفاوت که دارای دو عدد ریمر هستند. این نوع آب مرکبات گیر ها سرعت کار و آبگیری را بالا می برند.

دو عدد پرتقال بر روی ریمر یک آب مرکبات گیر دوقلو مخروطی برقی قرار گرفته است.

آب مرکبات گیری بیسیم

مدل های بیسیم، قابل حمل هستند و به واسطه باطری کار می‌کنند. آن ها نیازی به برق ندارند و می‌توان از آنجا در بسیاری از موارد از جمله زمان های مسافرت، استفاده کرد.

یک عدد پرتقال توسط آب مرکبات گیری بی سیم در حال آبگیری است.

انواع آب مرکبات گیر دستی

برخی از مرکبات گیری های دستی، به واسطه فشردن یا چرخیدن در مرکز مرکبات، آب آن ها را استخراج می‌کنند. با کسب اطلاعات درمورد هریک از آن ها، به شناخت بهتری از انواع آب پرتقال گیری می‌رسیم.

آب مرکبات گیری ریمر(مخروطی)

ساده ترین نوع آب پرتقال گیر دستی، مدل های مخروطی هستند. آن ها دارای قسمتی مخروطی شکل با عنوان ریمر هستند. مرکبات بر روی این قسمت قرار می‌گیرند و سپس با فشار و چرخیدن، آبگیری می‌شوند.

آب مرکبات گیری فشار(پرس)

این نوع آب مرکبات گیر، دارای دو دسته می‌باشند که بر روی یکدیگر قرار گرفته اند. در مرکز دسته ها یک فضای خالی برای قرارگیری مرکبات کوچک وجود دارد. با قرار دادن مرکبات داخل این فضا، می‌توان دسته ها را بر روی یکدیگر فشرد و آب مرکبات را گرفت. این مدل آب مرکبات گیری عموما مناسب مواردی همچون لیمو ترش است.

فردی در حال آبگیری لیموترش به واسطه یک آب مرکبات گیر دستی فشاری است.

آب مرکبات گیری رو میزی

انواع آب پرتقال گیری رومیزی دارای ابعاد بزرگتری هستند و همراه با یک اهرم می‌باشند. مرکبات بر روی ریمر قرار می‌گیرند و سپس توسط اهرم آبگیری می‌شوند. این نوع آب مرکبات گیری برای میوه های بزرگ کارآمد هستند.

فردی در حال آبگیری پرتقال با استفاده از یک آب مرکبات گیر دستی رومیزی می‌باشد.

آب مرکبات گیری گوه ای

کمتر کسی با این مدل آشنایی دارد. معمولا گوه ای ها دارای یک فضای خالی صرفا برای قرارگیری یک قاچ مرکبات هستند. تیکه باریک مرکبات داخل این وسیله قرار می‌گیرد و سپس به واسطه فشار از دو طرف، آب آن استخراج می‌شود.

فردی در حال آبگیری یک تیکه از لیموترش با استفاده از آب مرکبات گیری گوه ای می‌باشد.

مزایای آب مرکبات گیری

  • نوشیدنی سالم
  • سهولت استفاده
  • تنوع محصول
  • سرعت بالا

معایب آب مرکبات گیری

شست و شو دشوار، عدم کاربرد برای اکثر میوه و سبزیجات جز مرکبات،‌ در برخی از آب مرکبات گیری های برقی نیاز است تا پوست مرکبات قبل از قرارگیری داخل دستگاه کنده شود. از جمله ایراداتی هستند که می‌توان به آب پرتقال گیری ها وارد کرد.

کاربرد آب مرکبات گیری

آب مرکبات گیر ها صرفا مخصوص مرکبات هستند. آن ها نمی‌توانند آب سایر میوه ها را استخراج کنند. ولی در بازار برخی از آب پرتقال گیری های چندکاره نیز پیدا می‌شوند که علاوه بر آب مرکبات، قادر هستند تا آب سایر میوه و سبزیجات را استخراج کننده. این دسته از آب مرکبات گیری ها آبمیوه گیری چندکاره نیز نامیده می‌شوند.

نتیجه گیری

از آنجایی که آب مرکبات گیرها دارای چندین نوع مختلف هستند. بررسی انواع و ویژگی های مربوط به آن ها، در شناخت بهتر ما تاثیرگذار است. عموما مدل های دستی برای مرکبات کوچک و لطیف مانند لیمو ترش مناسب هستند و آب مرکبات گیری های برقی برای موارد حرفه ای تر از جمله پرتقال و گریپ فروت کاربرد دارند. البته در برخی موارد از انواع آب پرتقال گیری دستی می‌توان به عنوان آب انارگیر نیز استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خوش آمدید!

به حساب خود وارد شوید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفاً ایمیل یا نام کاربری خود را جهت بازیابی رمز عبور وارد نمایید

Add New Playlist