فیلتر
پاک کردن فیلترها
برند

نوع سیم و کابل

رنگ

خرید و قیمت سیم برق

سیم برق ساختمان

با توصیفی به دور از پیچیدگی، سیم ها متشکل اند از یک بخش هادی(رسانا) که توسط یک عایق(نارسانا) پوشیده شده است، عایق ها مسئولیت محافظت از سیم را دارند، البته باید به این نکته توجه کرد که در همه موارد سیم ها عایق ندارند، بلکه در برخی موارد سیم های بدون عایق تک رشته نیز تولید می گردند.
در تصور مردم سیم و کابل دو معنای یکسان دارند، اما برخلاف این دیدگاه، سیم و کابل دو تفاوت عمده دارند و آن تعداد رشته های آن هاست، سیم ها صرفا یک رشته و کابل ها از چندین رشته تشکیل شده اند. سیم های برق بر عملکرد دستگاه و وسایل های برقی تاثیر مستقیم دارند.

انواع سیم برق صنعتی و خانگی

سیم ها در مدل های مختلف تولید می شوند اما چیزی که حائز اهمیت است، نوع هادی آن ها است، عمده هادی که در سیم برق به کار می رود از جنس مس و آلومینیوم است که هادی مس به دلیل توانایی بیشتر در انتقال برق در مقایسه با آلومینیوم قوی تر می باشد، در نتیجه به همین دلیل قیمت بالاتری نیز دارد. در ادامه با انواع سیم های برق ساختمانی آشنا می شویم.

سیم مفتولی

سیم های مفتولی با عنوان سیم خشک یا تک لا نیز شناخته می شوند، هادی آن ها می تواند مس یا آلومینیوم باشد و قطر های مقطع آن ها متفاوت است که بر میزان ولتاژی که می توانند از خود عبور بدهند، اثر مستقیم دارد

سیم افشان

سیم افشان در مقایسه با سیم مفتولی، به علت اینکه در آن از هادی نازک استفاده شده، انعطاف پذیری بیشتری دارد و مناسب استفاده از موارد ساختمانی مانند سیم و پریز ها می باشند.

سیم نایلون

از بهم چسبیدن دو سیم نازک شکل می گیرند و روی سیم ها عایق قرار می گیرد که عمدتا این عایق سفید رنگ می باشد، به علت انعطاف پذیر بالایی که سیم های نایلونی دارند، می توانند برای نصب در ساختمان کاربرد داشته باشند.

قیمت و فروش سیم برق ساختمانی

سیم های برق در انواع و با عایق و هادی های متفاوتی تولید می شوند، تمامی این موارد بر قیمت سیم اثر می گذارند. جهت خرید انواع سیم و کابل های برق به فروشگاه برقیجات مراجعه کنید.